Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Majówka 2019 w Warszawie. Co warto zobaczyć?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Zamek Królewski i Stare Miasto Przy sprzyjającej pogodzie spacer (przejażdżka) Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i ulicami przybocznymi jest znakomitym wstępem, by podziwiając mijaną zabudowę, zatrzymać na dłużej uwagę na Zamku Królewskim, który pełni funkcje nie tylko reprezentacyjne, ale także muzealne. Podczas różnych wojen i konfliktów miejsce to było wielokrotnie grabione. Przed II wojną światową była tu rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Okupacja niemiecka doprowadziła ten ważny dla Polaków obiekt-symbol do niemal całkowitego zniszczenia. Po odbudowie Zamek wraz z przyległym Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O wojennych i powojennych losach tego miejsca opowiada stała wystawa pod tytułem "Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie". Czynna od wtorku do soboty w godzinach 10.00-16.00, w niedzielę od godz 11.00 do 16.00 (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem ekspozycji). Wstęp wolny.
Zamek Królewski i Stare Miasto Przy sprzyjającej pogodzie spacer (przejażdżka) Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i ulicami przybocznymi jest znakomitym wstępem, by podziwiając mijaną zabudowę, zatrzymać na dłużej uwagę na Zamku Królewskim, który pełni funkcje nie tylko reprezentacyjne, ale także muzealne. Podczas różnych wojen i konfliktów miejsce to było wielokrotnie grabione. Przed II wojną światową była tu rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Okupacja niemiecka doprowadziła ten ważny dla Polaków obiekt-symbol do niemal całkowitego zniszczenia. Po odbudowie Zamek wraz z przyległym Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O wojennych i powojennych losach tego miejsca opowiada stała wystawa pod tytułem "Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie". Czynna od wtorku do soboty w godzinach 10.00-16.00, w niedzielę od godz 11.00 do 16.00 (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem ekspozycji). Wstęp wolny. / Media
Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej