Interaktywny Instytut Badań Rynkowych razem z firmą Samsung postanowili sprawdzić, jakie gadżety zabierają ze sobą Polacy na wakacje.

Na pierwszym miejscu znalazł się telefon komórkowy, z którym nie rozstaje się 95 proc. Polaków. Jeżeli wybieramy się na zasłużone wakacje, to nie obejdzie się bez robienia pamiątkowych zdjęć.

Jeżeli nie chcemy ich robić telefonem, to trzeba pamiętać o kolejnym niezbędnym wakacyjnym gadżecie, jakim jest aparat fotograficzny, który uwieczni niezapomniane chwile 76 proc. Polaków na wakacjach.

Trzecim ulubionym wakacyjnym gadżetem rodaków jest… laptop, z którym nawet podczas urlopu nie potrafi się rozstać 33 proc. ankietowanych Polaków. Szczególnie mężczyźni chętnie zabierają ze sobą na wakacje swoje laptopy.

Telefony, aparaty, laptopy i coraz popularniejsze tablety na wakacjach spełniają dodatkową rolę – pozwalają na zachowanie kontaktu ze znajomymi. O tym, co słychać u przyjaciół podczas urlopu myśli ponad połowa Polaków, stąd nikogo nie powinno dziwić, że przynajmniej raz dziennie staramy się zalogować na portalach społecznościowych i być na bieżąco z wydarzeniami, którymi dzielą się znajomi.

Co piąty Polak, który zaloguje się na portalu społecznościowym podczas wakacji, pochwali się na nim swoim wakacyjnym zdjęciem.

Prym we wrzucaniu wakacyjnych zdjęć podczas urlopu wiodą mężczyźni. Płeć piękna potrzebuje więcej czasu na wybór odpowiedniego zdjęcia, stąd selekcja wakacyjnych fotografii wrzucanych na portale społecznościowe odbywa się dopiero po powrocie do domu.