Plaża w samym centrum Łodzi od kilku lat przyciąga w wakacje miłośników słońca i wakacyjnych rozrywek. Na tych, którzy lubią się opalać czekają bezpłatne leżaki i kosze plażowe.

"Palmy i błękitne morze na gigantycznej planszy, która w tym roku pojawi się na rynku po raz pierwszy, pomogą plażowiczom poczuć się jak na wakacjach w ciepłych krajach" - zapewnia rzeczniczka Manufaktury Joanna Karpińska.

W tym roku plaża będzie miała jednak charakter sportowy i olimpijski. Oprócz przestrzeni do leżakowania znajdzie się na niej ogólnodostępne boisko do siatkówki. Obok plaży na rynku pojawi się również minibieżnia oraz tor do skoków w dal z miejsca.

Przez dwa miesiące plażowicze będą mogli przyglądać się zmaganiom rugbistów, turniejowi beach tenisa czy plażowej piłki nożnej. Będą też kibicować polskim reprezentantom podczas transmisji na telebimie z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W sierpniu przy plaży stanie natomiast minitor do skimboardingu. W tej coraz popularniejszej w Polsce dyscyplinie zawodnicy ślizgają się na desce po fali lub płytkiej wodzie. "W przeciwieństwie do surfingu, jazda na skimboardzie zaczyna się na plaży, a skimboarder może wykonywać widowiskowe triki podobne do tych jak na deskorolce" - dodaje Karpińska.

Dla najmłodszych na plaży działać będzie weekendowy kącik malucha, gdzie animatorzy przygotowali dla nich zabawy i warsztaty plastyczne. Atrakcją dla dzieci zapewne będzie też duża, kolorowa zjeżdżalnia w kształcie statku pirackiego.