- Kwestia cyberbezpieczeństwa w kontekście w wojny w Ukrainie nabrała zupełnie nowego znaczenia. W żadnym konflikcie zbrojnym w przeszłości nie pojawiała się tak często – mówi Krzysztof Szubert, prezes zarządu NCBR Investment Fund.

Krzysztof Szubert został wybrany, jako pierwszy Polak do Rady Wysokiego Szczebla ds. Współpracy Cyfrowej ONZ.

W wywiadzie z Szymonem Glonkiem opowiedział czym będzie się zajmowało to gremium.

- Prace będą pewnie się toczyły w 4 filarach. Pierwszy dotyczy obszaru infrastruktury, czyli dostępu do internetu, tego świata cyfrowego. Z perspektywy ONZ cały czas połowa świata nie ma dostępu żadnego - mówi Szubert.

Dalej wymienia, że drugi filar dotyczy usług świata cyfrowego, który poza rozrywką, rozrywką czy komunikacją obejmuje również załatwienie spraw biznesowych i z administracją.

- Trzeci obszar to są kompetencje w świecie cyfrowym, czyli umiejętność poruszania się na różnych polach w różnym wieku - tłumaczy Szubert.

- Czwarty filar to są tematy związane z cyberbezpieczeństwem, które w kontekście wojny w Ukrainie nabrały zupełnie innego znaczenia. Jeszcze nigdy te tematy nie pojawiały się w żadnym konflikcie zbrojnym w przeszłości - wylicza Krzysztof Szubert.

Więcej w materiale wideo.