statystyki

Rozliczenie PIT-28 za 2019 r.: W poniedziałek mija termin

autor: Agnieszka Pokojska, Katarzyna Jędrzejewska02.03.2020, 06:01; Aktualizacja: 02.03.2020, 09:07
Należy pamiętać, że stosowanie ryczałtu co do zasady wyklucza preferencyjne rozliczenie z małżonkiem oraz przewidziane dla samotnych rodziców. Ryczałtowcy nie mogą też skorzystać z ulgi na dzieci.

Należy pamiętać, że stosowanie ryczałtu co do zasady wyklucza preferencyjne rozliczenie z małżonkiem oraz przewidziane dla samotnych rodziców. Ryczałtowcy nie mogą też skorzystać z ulgi na dzieci.źródło: ShutterStock

Dziś mija termin na złożenie do urzędu skarbowego PIT-28 za 2019 r. Po raz pierwszy był on tak długi.

W poprzednich latach PIT-28 trzeba było złożyć do końca stycznia, począwszy od tego roku termin upływa z końcem lutego, ale ze względu na to, że 29 lutego wypadł w sobotę, to wyjątkowo czas na przesłanie zeznania jest jeszcze dzisiaj.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych stosuje ponad 1,2 mln podatników. Tylko nielicznym z nich skarbówka wypełniła zeznanie za 2019 r. w ramach usługi Twój e-PIT. To ci, którzy w zeszłym roku uzyskali przychody m.in. z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, a także ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych.

Skarbówka nie wypełniła natomiast zeznania przedsiębiorcom.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane