Po sukcesie Listopadowej 13-tki, ministerstwo finansów zaoferuje nową obligację oszczędnościową. Siedmiomiesięczna Lutowa 7-ka będzie sprzedawana od 1 do 28 lutego. Oprocentowanie wyniesie 2,62 procent w skali roku.

Piotr Marczak z resortu finansów przekonuje, że obligacja będzie bardziej atrakcyjna niż większość 6-miesięcznych lokat oferowanych przez duże i średnie banki. Obecnie tylko jeden z nich oferuje wyższe oprocentowanie, jednak lokata jest dostępna tylko dla nowych klientów, którzy w tym banku założą konto - oddaje.

Piotr Marczak wyjaśnia, że są trzy sposoby zakupu obligacji. Można to zrobić osobiście w biurze maklerskim lub oddziale PKO BP, albo skorzystać z metody telefonicznej lub internetowej. Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie obligacjeskarbowe.pl.

Zaoferowana rentowność oznacza, że kupując obligację za 100 złotych przy wykupie po siedmiu miesiącach można otrzymać 101 złotych i 52 grosze. Obligacje będzie można wykupić wcześniej bez utraty narosłych odsetek, jednak oprocentowanie w pierwszych miesiącach jest zdecydowanie niższe.

Ministerstwo finansów podało, że zaoferowana w listopadzie obligacja pod nazwą Listopadowa 13-tka cieszyła się sporym zainteresowaniem. Kupiło ją około 20 tysięcy osób, a wartość sprzedaży wyniosła ponad 874 miliony złotych.Oferta spowodowała też większy popyt na inne obligacje.