statystyki

Prezes UOKiK sprawdza zasady udzielania wakacji kredytowych. „Banki próbują wykorzystywać trudną sytuację, w jakiej znaleźli się klienci”

autor: Patryk Słowik16.04.2020, 07:59; Aktualizacja: 16.04.2020, 07:59
pieniądze

Prezes UOKiK poinformował, że wszczął już postępowanie wyjaśniające, w którym sprawdza zasady, na jakich banki udzielają prolongaty w spłacie zobowiązań. Mowa o porozumieniu sektora bankowego z prezydentem Andrzejem Dudą.źródło: ShutterStock

Aneksy związane z wakacjami kredytowymi nie mogą stanowić w okresie epidemii wykorzystania trudnej sytuacji i położenia kredytobiorców – ostrzegł Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, za pośrednictwem strony internetowej urzędu.

Poinformował jednocześnie, że wszczął już postępowanie wyjaśniające, w którym sprawdza zasady, na jakich banki udzielają prolongaty w spłacie zobowiązań. Mowa o porozumieniu sektora bankowego z prezydentem Andrzejem Dudą. Bankierzy zobowiązali się, że umożliwią swym klientom odroczenie spłaty rat o co najmniej trzy miesiące. Porozumienie jednak – na co zwracają uwagę kredytobiorcy – nie działa najlepiej. Część banków wymaga bowiem przy okazji propozycji zawieszenia rat spłacenia wszelkich zaległości bądź potwierdzenia salda (co wiele osób, głównie frankowicze, uznaje za przyznanie, że wyliczenia banku są właściwe, choćby zostały dokonane w sposób nieprawidłowy).


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane