298 milionów turystów wybrało się podróż w okresie od stycznia do kwietnia br. W porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku, liczba turystów na całym świecie wzrosła aż o 12 milionów.

Wyniki najnowszych badań Barometru Światowej Organizacji Turystycznej mówiące o rosnącej liczbie turystów są bardzo dobra wiadomością, ze względu na spowolnienie gospodarcze, które zdominowało światową gospodarkę. Rosnąca liczba turystów pozwala na zwiększenie dochodów właścicieli hoteli i pensjonatów, restauratorów oraz wszystkich, którzy pracują w sektorach turystycznych.

Obiecująco wyglądają również prognozy na trwający właśnie gorący sezon turystyczny. Światowa Organizacja Turystyczna szacuje, że w okresie od maja do sierpnia, w podróż uda się 435 milionów turystów. Szacuje się, że podczas trwającego właśnie sezonu na wakacje planuje udać się aż 40 proc. wszystkich turystów, którzy planują wyjazd w 2013 roku.

Największe wzrosty ilości turystów zaobserwowano w Azji i na Pacyfiku, gdzie odnotowano 6-proc. wzrost liczby turystów. 5-proc. wzrost odnotowało również w Europie i na Bliskim Wschodzie. 2-proc. wzrostem liczby turystów może się pochwalić Afryka, zaś zaledwie 1-proc. wzrost zanotowano w przypadku obu Ameryk.

"Turystyka międzynarodowa w dalszym ciągu wykazują niezwykłą dynamikę", powiedział sekretarz generalny UNWTO, Taleb Rifai. "4,3% wzrost liczby zagranicznych turystów przekraczających granice w pierwszych miesiącach 2013 r. potwierdza, że turystyka jest jedną z najszybciej rozwijających się sektorów naszych czasów, pozytywnie wpływając na gospodarkę coraz większej liczby krajów" - dodał.