Do rozliczenia uzyskanych w 2011 roku dochodów zostało jeszcze pół roku. Jednak już dziś warto zacząć się przygotowywać do tego obowiązku. Na początek warto zgromadzić odpowiednie dokumenty

Czy podatnik wybiera druk do wypełnienia

Podatniczka będzie składać swój pierwszy PIT w rozliczeniu za 2011 r. Czy sama musi wybrać rodzaj formularza, który wypełni i złoży w urzędzie skarbowym?

Czy na wpłatę podatku jest ustalony termin

W ciągu 2011 r. podatnik kilka razy zmieniał miejsce zatrudnienia. Dodatkowo w wielu miejscach pracował na podstawie umowy cywilnoprawnej. Obawia się, że będzie musiał dopłacić PIT w rocznym rozliczeniu. Czy na uregulowanie tej kwoty przepisy przewidują jakiś termin?

Czy urzędy przyjmą tylko PIT wysłany pocztą

Po 10 latach zagranicznej emigracji podatniczka w lutym 2011 r. wróciła do Polski. Będzie musiała rozliczyć się z urzędem skarbowym z uzyskanych w kraju dochodów. Czy zeznanie można wysłać tylko tradycyjną pocztą?

Czy sposób rozliczenia zależy od rodzaju dochodu

Podatnik w 2011 r. zarobił 250 zł na giełdzie. Był też zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Teraz zastanawia się nad otworzeniem własnego biznesu. Czy sposób opodatkowania za 2011 r. będzie zależał od tego, jaki dochód podatnik uzyskał?

Czy złożyć PIT, gdy nie ma podatku do zapłaty

Podatnik w maju 2011 r. stracił pracę. Do dziś nie znalazł nowej. Przez pierwsze miesiące roku zrobił niecałe 3 tys. zł. Czy będzie musiał składać zeznanie podatkowe?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak przygotować się do rozliczenia podatku dochodowego za 2011 rok.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.