Każdy, kto w dzieciństwie uwielbiał składanie klocków, będzie mógł powspominać najmłodsze lata, komponując wystrój swojego mieszkania z mebli modułowych.
Niektóre pomieszczenia nie znoszą monotonni. Stale coś trzeba w nich przestawiać i przemeblowywać. Nietrudno zgadnąć, że jest to dość kosztowne. Chyba że postawimy na meble modułowe, które sprawią, że nasze wnętrze codziennie będzie wyglądało inaczej.

Puf do pufa

Składając się, łącząc, chowając jeden w drugi, sprawiają, że wnętrze nigdy nie jest nudne. Inną równie ważną zaletą jest to, że dzięki modułom łatwo dopasować je do nietypowych lub małych powierzchni.
Takie są pufy Angolo produkowane przez markę Covo. Ich powtarzalny kształt sprawia, że świetnie wyglądają zarówno pojedynczo, jak i w większych grupach, tworząc dowolnie duży element do siedzenia. Można je przestawiać, dodawać kolejne moduły i łączyć w grupy – codziennie inaczej. Wykonane są z poliuretanu, a ich sprawiająca wrażenie trójwymiarowej powierzchnia przypomina ścianki kryształu.
Jeśli już jesteśmy przy siedziskach, warto bliżej przyjrzeć się sofie Melt projektu Mauro Lipparini dla marki Bonaldo. Wykonana jest z kilku modułów: samych siedzisk oraz części z oparciami. Z powodzeniem mogą funkcjonować samodzielnie, ale połączone tworzą całkiem pokaźne i komfortowe siedzisko. Jej geometryczny kształt łatwo łączyć i dzielić. Kiedy jednak przyjrzymy się z góry poszczególnym częściom, okaże się, że wbrew pozorom ich linia nie jest idealnie prosta, co nadaje meblom oryginalny wygląd.

Jak kontener z półką

Wspomniana wcześniej marka Covo lubi zabawy z formą, dlatego proponuje Vasu. Praktyczne modułowe kontenerki do przechowywania w jednej chwili mogą zamienić się w wiszącą na ścianie półkę. Służą do tego uchwyty, dzięki którym nie tylko z łatwością przemieścimy meble w inne miejsce, ale także zepniemy kontenery razem, tworząc w ten sposób regał. Jakby tego było mało, można je powiększać lub zmniejszać, dodając lub odejmując moduły. Ten niezwykły produkt, zaprojektowany przez Mikko Laakkonena, wykonany jest z wygiętego arkusza stali w kolorach czarnym, białym i zielonym. Wprost idealny mebel dla pełnego wyobraźni właściciela.

Dookoła etażerki

Modułowe kubiki to coś, co małe wnętrza lubią najbardziej. Współczesną wersją klasycznej etażerki może pochwalić się marka SpHaus. Regał Kaar wykonany jest z prostokątnych modułów z lakierowanej sklejki i połączonych ze sobą obrotowym łącznikiem. Dzięki temu każdą z półeczek można obrócić pod dowolnym kątem, sprawiając, że wnętrze za każdym razem nabierze nowego charakteru. Produkt autorstwa Setsu & Shinobu Ito dostępny jest w wersjach trzy-, dwu- i jednomodułowej.
Jeszcze jedna propozycja dla małych mieszkań i niespodziewanych gości. Kolekcja mebli marki Moon Design to idealne meble wielofunkcyjne.
Forma linii Island oparta jest na grze geometrycznych kształtów. Komplet czterech kwadratowych foteli oraz okrągły stół tworzą zamkniętą całość. Kiedy są rozsunięte, wspaniale sprawdzają się w roli designerskiego zestawu wypoczynkowego. Po zsunięciu zaś formują duże łóżko sypialne. Wykonane są z pianki poliuretanowej dostępnej w trzech rodzajach wykończenia: podstawowym matowym i błyszczącym oraz w przeszło 20 kolorach.