fotografia

Fotografia (gr. φως, phōs, D. phōtós – światło; gráphō – piszę, graphein – rysować, pisać; rysowanie za pomocą światła) – zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła.


 • Rusza kwalifikacja wojskowa 2018. Sprawdź, kogo obejmie

  Rusza kwalifikacja wojskowa 2018. Sprawdź, kogo obejmie

  Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała od 30 stycznia do 28 kwietnia - poinformowało Ministerstwo Spraw wewnętrznych i Administracji. Obejmie około 220 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

  czytaj więcej

 • 10 najlepszych bezpłatnych aplikacji biznesowych [PORADNIK]

  10 najlepszych bezpłatnych aplikacji biznesowych [PORADNIK]

  Współczesny człowiek biznesu bez względu na stanowisko oraz to, czy pracuje w korporacji, czy prowadzi własną działalność gospodarczą, ma szereg oczekiwań od sprzętu technologicznego. Najczęściej jest nim smartfon, który posiada wachlarz zalet: jest poręczny, mało waży, można z niego korzystać za granicą, można ściągnąć na niego atrakcyjne aplikacje. Które bezpłatne programy warto mieć, by stworzyć swoje funkcjonalne, mobilne biuro?

  czytaj więcej

 • Obowiązek prawny istnieje, ale sankcji brak. Adres zniknie z prawa jazdy?

  Obowiązek prawny istnieje, ale sankcji brak. Adres zniknie z prawa jazdy?

  Miejsce zamieszkania wpisane w dokumentach jest kosztowne i stwarza więcej problemów, niż daje korzyści, dlatego Ministerstwo Infrastruktury rozważa usunięcie go z blankietów.

  czytaj więcej

 • Podkomisja smoleńska: Brytyjski ekspert stwierdził eksplozję. Komunikat opublikowano na stronach MON

  Podkomisja smoleńska: Brytyjski ekspert stwierdził eksplozję. Komunikat opublikowano na stronach MON

  Brytyjski ekspert podkomisji smoleńskiej Frank Taylor stwierdził, że w Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, doszło do wewnętrznej eksplozji - podała podkomisja.

  czytaj więcej

 • Kto był na szczycie? Kłamstwa w Himalajach i duch Nanga Parbat [WYWIAD]

  Kto był na szczycie? Kłamstwa w Himalajach i duch Nanga Parbat [WYWIAD]

  - Zdobywanie ośmiotysięczników nie jest zajęciem, które pozwoli nam na wybudowanie willi, lecz może wiązać się później z jakiegoś rodzaju sławą, co przyczyni się do łatwiejszego pozyskania sponsorów, czy środków na kolejne wyprawy. Gra o szczyt jest więc warta świeczki - mówi w rozmowie z GazetaPrawna.pl Dominik Szczepański, dziennikarz zajmujący się himalaizmem.

  czytaj więcej

 • Więcej ułatwień w procedurach imigracyjnych

  Więcej ułatwień w procedurach imigracyjnych

  Ustawa z 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 107) wprowadza do polskiego systemu prawnego nowe rozwiązania związane z mobilnością pracowników zagranicznych w ramach UE, które wynikają z dyrektywy 2014/66/UE (tzw. dyrektywa ICT). Szerzej pisaliśmy o tym w Tygodniku Gazeta Prawna z 19-21 stycznia 2018 r. (DGP nr 14). Nowelizacja ta ma jednak również na celu usprawnienie i doprecyzowanie niektórych dotychczasowych procedur imigracyjnych, biorąc pod uwagę praktyczne doświadczenia urzędów i cudzoziemców w stosowaniu obowiązujących przepisów. Poniżej opisujemy najważniejsze z nich z punktu widzenia pracodawców i samych cudzoziemców.

  czytaj więcej

 • Bitcoiny to ryzyko utraty tożsamości

  Bitcoiny to ryzyko utraty tożsamości

  Choć kupując i sprzedając kryptowaluty, możemy zachować anonimowość, to giełdy mają szczególne, niezgodne z przepisami, wymagania.

  czytaj więcej

 • Trzy siostry, prawa kobiet i międzywojenna Polska. Serial „Drogi Wolności” od września w TVP

  Trzy siostry, prawa kobiet i międzywojenna Polska. Serial „Drogi Wolności” od września w TVP

  Zdjęcia do serialu historyczno-obyczajowego „Drogi Wolności” kręci w Lublinie ekipa filmowa. Serial, opowiadający o 20-leciu międzywojennym, ma być emitowany na antenie TVP 1 od września tego roku.

  czytaj więcej

 • Wszystkie problemy igrzysk

  Wszystkie problemy igrzysk

  Doping, finanse, polityka, nawet zmiany klimatu – czy idea olimpijska przetrwa? Dziś, w piątek, otwarcie XXIII zimowych igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu. Atmosfera sportowego święta będzie trwać do 25 lutego, a wraz z nią dyskusje nad problemami olimpizmu.

  czytaj więcej

 • Knausgård, islandzka „Wyspa" i biografia Rasputina. Luty w Wydawnictwie Literackim

  Knausgård, islandzka „Wyspa" i biografia Rasputina. Luty w Wydawnictwie Literackim

  Wśród lutowych nowości Wydawnictwa Literackiego wyczekiwana przez fanów ostatnia część Mojej walki Karla Ove Knausgårda, prowokująca i skłaniająca do refleksji Wyspa - najważniejsza islandzka książka ostatnich lat, powieść Richarda Flanagana Nieznana terrorystka oraz monumentalna biografia Rasputina pióra Douglasa Smitha. Będzie także coś absolutnie zwariowanego dla młodszych czytelników - Kto wypuścił bogów, czyli I tom przygodowej serii dla nastolatków.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne