Materiały budowlane

20 grudnia 2013 r.

Podatki

Mieszkanie dla Młodych: Zwrot części VAT za zakup materiałów budowlanych tylko dla nielicznych20 grudnia 2013 r.

Od stycznia 2014 r. rusza nowy rządowy program wsparcia mieszkalnictwa Mieszkanie dla Młodych (MdM) – następca Rodziny na Swoim. Oprócz dopłat do zakupu mieszkań na rynku pierwotnym przewiduje on wsparcie dla osób budujących systemem gospodarczym. Chodzi o znany również obecnie zwrot części VAT zapłaconego w cenie materiałów budowlanych.

18 października 2013 r.

Podatki

Lepiej nie odkładaj remontu na później, bo możesz stracić szansę na odzyskanie VAT18 października 2013 r.

W przyszłym roku zamierzam zająć się wykończeniem domu jednorodzinnego, a mój brat zaczął z kolei remontować kupione od dewelopera mieszkanie i chce w 2014 r. dokończyć dwa pokoje i kuchnię. Czy powinniśmy się pospieszyć z pracami i wykonać je jeszcze w tym roku? – pyta pan Jan z Olsztyna. – Czy w przyszłym roku dostaniemy zwrot VAT za materiały budowlane? Do kiedy musimy złożyć wniosek o odzyskanie podatku zawartego w cenie materiałów kupionych w zeszłym i obecnym roku? – dopytuje się czytelnik.

7 października 2013 r.

Zwrot VAT za materiały budowlane

Ostatnie 3 miesiące na zakup materiałów budowlanych i pełny zwrot VAT7 października 2013 r.

Niespełna 3 miesiące pozostały na zrobienie zakupów materiałów budowlanych, umożliwiających budującym i remontującym domy lub mieszkania zwrot VAT na dotychczasowych zasadach. Od początku 2014 r. zwrot podatku z tego tytułu będzie przysługiwał tylko osobom do 36. roku życia i tylko przy budowie domu lub adaptacji budynku niemieszkalnego na cele mieszkalne.