Jak się starać o zwrot VAT za materiały budowlane na nowych zasadach

autor: Jakub Malczewski21.01.2014, 07:16; Aktualizacja: 21.01.2014, 08:11
Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlaneźródło: ShutterStock

1 stycznia 2014 zmieniły się zasady zwrotu VAT za materiały budowlane . Od tego roku podatnicy mogą odzyskać VAT zawarty w cenie materiałów budowlanych na zasadzie praw nabytych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • zorro(2015-01-12 21:28) Zgłoś naruszenie 73

    Ano, takich cwaniaków z PO wybieracie w wyborach, no to macie efekty!!! A nielubiany Kaczor dał wszystkim spółdzielcom mieszkania spółdzielcze na własność!!! Oj niewdzięczny narodzie !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • majka04041989(2015-03-05 13:52) Zgłoś naruszenie 70

    witam razem z mezem chcemy wybudowac dom. maz ma 32 lata i nie ma zadnego mieszkania na siebie ale ja mam( przepisane przed slubem) czy w zwiazku z tym bedziemy mogli ubiegac sie o zwrot vat za materialy budowlane??

    Odpowiedz
  • wsiekły bill(2014-03-07 21:43) Zgłoś naruszenie 54

    tusk i jego przydupasy szastają kasą i powstaje ich znana dziura a czym załatac? zabrac biednym i sie dziurka załata i dawj jazda .powinni dziady robic w sejmie za 1500 a w urlopie do niemca jechac .nauczyli by sie jak szanowac innych

    Odpowiedz
  • tn(2014-01-21 22:26) Zgłoś naruszenie 40

    a tak wogóle to cios w ludzi, którzy bez kredytów, stopniowo rok po roku, przez kilka lat remontują lub budują dom, a teraz z nienacka zostają pozbawieni prawa, które mieli i co roku odzyskiwali parę złotych z vatu, które wydawali na dalsze inwestycje - dziękuję panie Rostowski i spółko - okradacie nas bez skrupułów

    Odpowiedz
  • n(2014-01-21 10:15) Zgłoś naruszenie 41

    Wiek poniżej 35 lat, ewidentnie niezgodne z Konstytucją, w tym przypadku takie ograniczenie i inne podobne„utrudniające życie obywatelowi” powinno skutkować surową odpowiedzialnością projektodawcy, ustawodawcy itp. cywilna i karną

    Odpowiedz
  • kuba(2014-01-23 23:32) Zgłoś naruszenie 30

    Istotą demokracji jest to, że obywatele mają prawo wyboru swoich ciemiężycieli.

    Odpowiedz
  • GOSS(2014-05-15 11:19) Zgłoś naruszenie 20

    TO JEST DEMOKRACIA TYLKO W POLSCE TAK SIĘ ROBI ZABRAC WSZYSTKIE ULGI I ZMNIEJSZYCZ PODATKI

    Odpowiedz
  • zawiedziona(2015-01-21 17:23) Zgłoś naruszenie 21

    rozwiodłam się bo mąż znęcał się nad dziećmi i mną.kupiłam mieszkanie do remontu!!mam 50 lat i co???jestem za stara na ZWROT podatku!!! a zarabiam 1300zł z każdej strony nóż w plecy

    Odpowiedz
  • WSTYDZE SIĘ BYC POLAKIEM(2014-01-30 14:48) Zgłoś naruszenie 10

    I BĘDĄ NAS OKRADAĆ DLATEGO ŻE MOGĄ. PODZIELILI NAS NA DWIE GRUPY SPOŁECZNE BIEDNA I BOGATA LIKWIDUJĄĆ GRUPĘ ŚREDNIA.
    CZYM SKŁÓCILI NAS OBYWATELI RP. TERAZ NIE TRZYMAMY SIĘ RAZEM TYLKO PATRZYMY A TEN MA LEPIEJ A ZABRAĆ MU DLACZEGO ON MA A JA NIE I BAWIA SIE NAMI JAK KUKŁAMI. BO SIE DALISMY. GRAMY W ICH GRE NA ICH ZASADACH. BO NA TO SOBIE POZWOLILISMY. GŁOSUJCIE DALEJ NA PO ;) CZEKAM KIEDY ZABRAKNIE MI NA CHLEB. MYSLE ZE TO BEDZIE NIEBAWEM BO CO CHWILA UCINAJĄ NAM WSZYSTKO. POWODZENIA I MILEJ MECZARNI W TYM KRAJU.

    Odpowiedz
  • Jan(2014-02-01 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pytam sie a co z nabywcami mieszkań od deweloperów ,którzy podpisali umowy przedwstepne w 2013 roku a mieszkanie odbiora w 2014. Metraż sie zgadza , wiek tez ale pozwolenie na budowe deweloper otrzymał pewnie wcześniej .No i pewnie dupa z odzyskania vatu za materiały uzyte do wykończeni mieszkania

    Odpowiedz
  • Asia(2014-01-21 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    co w momencie gdy metraż domu przekroczy podany limit? w ogóle nie będzie można odliczyć vatu czy tylko jakiejś części?

    Odpowiedz
  • Anna(2014-01-24 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    do Asia
    Wydaje mi się, że tn źle podpowiada. Ulga bedzie sie należała do wysokości limitu. Najlepiej sprawdź dokładnie.

    Odpowiedz
  • tn(2014-01-21 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    większy metraż niż limit to automatycznie utrata prawa do ulgi na całość

    Odpowiedz
  • Darek(2014-02-04 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    A co w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego? Czy też przysługuje mi zwrot części Vat za materiały użyte podczas remontu?

    Odpowiedz
  • Adrian(2014-12-07 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    No właśnie ten wiek najbardziej boli, bo z odrobiną kreatywności metraż można sobie zorganizować - poczytajcie tu http://www.budovat.pl/2VAT2014.html do powierzchni użytkowej nie wlicza się poddaszy, piwnic, antresoli itp,

    Odpowiedz
  • zainteresowana(2017-02-12 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Witam, w roku 2016 otrzymaliśmy pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego o powierzchni poniżej 100m kw. Mąż skończył 36 lat, ja jestem młodsza. Faktury są wystawione na niego. Czy rozliczając się razem mamy możliwość otrzymania zwrotu VAT za materiały budowlane?

    Odpowiedz