statystyki

VAT. Sprzedaż pawilonu z podstawową stawką

autor: Magdalena Majkowska23.07.2019, 19:00
Pytanie zadał współwłaściciel działki, na której znajduje się dom mieszkalny oraz pawilon z płyty obornickiej

Pytanie zadał współwłaściciel działki, na której znajduje się dom mieszkalny oraz pawilon z płyty obornickiejźródło: ShutterStock

Dostawa pawilonu niezwiązanego na stałe z gruntem jest z 23 proc. VAT – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji.

Pytanie zadał współwłaściciel działki, na której znajduje się dom mieszkalny oraz pawilon z płyty obornickiej. Cały majątek ma zostać sprzedany. Wątpliwości podatnika budziło to, jaką stawkę zastosować do sprzedaży pawilonu.

Do tej pory pawilon ten był przedmiotem najmu, a podatnik korzystał ze zwolnienia podmiotowego, ze względu na wartość obrotów nieprzekraczającą ustawowego limitu (art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT).

Podatnik uzyskał już wcześniej interpretację podatkową, z której wynikało, że dostawa pawilonu podlega VAT. Uważał jednak, że ze względu na przysługujące mu zwolnienie podmiotowe, nie zapłaci VAT od sprzedaży nieruchomości, w części na której znajduje się pawilon.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie