Zima w ciepłych krajach? Kilka propozycji na ferie

Zimą zazwyczaj wyjeżdżamy w bardziej egzotyczne zakątki świata. Wypoczynek trwa też dłużej, więc wakacje można lepiej rozplanować, by zobaczyć jak najwięcej. Egzotyka to bowiem o wiele więcej niż tylko biały piasek, palmy i ciepłe morze. Aby się o tym przekonać, najlepiej zdecydować się na wycieczkę objazdową. Gdzie?

Nepal - Dolina Katmandu

autor: Lindrikżródło: Materiały Prasowe

W odkrywczą podróż do Indii i Nepalu

Żadna wizyta w Indiach nie może odbyć się bez wizyty w Taj Mahal, symbolu całego kraju. Mauzoleum ufundowane przez cesarza Shahjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowało z białego marmuru aż 22 tysiące rzemieślników, a mimo to i tak musieli pracować przez ponad dwadzieścia lat! Nic dziwnego, że Taj Mahal uznany został jednym z siedmiu współczesnych cudów świata – to, że ta konstrukcja, na każdym podróżniku zrobi niesamowite wrażenie jest po prostu gwarantowane.

Trudno też mówić o pobycie w Indiach, bez spotkania ze słoniem. W tym celu najlepiej udać się do Radżastanu. To miejsce, gdzie zwierzęta objęte są wyjątkowym kultem. W Jaipur, stolicy Radżastanu, w każde przesilenie zimowo-wiosenne organizowany jest także Festival Słoni – kolorowe zwierzęta, które zobaczyć można na ulicach miast, to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju.

Każdy, kto chce poznać nieco mniej współczesną odsłonę Indii, powinien zobaczyć także forty na wzgórzach Radżastanu. Zapierająca dech w piersiach architektura tego miejsca – sześć warowni, które powstawały w różnym odstępie czasu, na przestrzeni V i XVIII wieku – wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wkomponowane w górskie zbocza w swoim obrębie skrywają zarówno pałace jak i ośrodki handlowe. Miejsce to jest absolutnie wyjątkowe.

Podróż do Indii w prosty sposób da się także połączyć z wizytą w Nepalu, który rozciąga się od bogatego podzwrotnikowego lasu po strzeliste szczyty Himalajów. Rano można więc cieszyć się smakiem kawy w cieniu palmy bananowej, a po południu stąpać po śniegu.

– Warto zdecydować się nawet na krótką wizytę w Nepalu, by zobaczyć Dolinę Katmandu, miejsce odwiedzane przez rozmodlonych pielgrzymów, którzy tu medytują, palą kadzidła i składają dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. W dolinie znajduje się także siedem zespołów zabytków, które świadectwem dawnej historii, tradycji i sztuki Nepalu, o wiele wspanialszej, niż wielu mogłoby sądzić – mówi przedstawiciel biura Rainbow.

Mało osób zdaje sobie z tego, że Nepal, to także doskonałe miejsce na safari. W tym celu trzeba udać się do Parku Narodowego Chitwan. Ten bogaty naturalny obszar w południowej, subtropikalnej części Nepalu jest szczególnie znany z ochrony nosorożca jednorożca, królewskiego tygrysa bengalskiego i krokodyla gawialowego. Łącznie w parku odnotowano 68 gatunków ssaków, 544 gatunki ptaków i 126 gatunków ryb. W dodatku safari odbywa się na grzbiecie słonia – podróż jedyna w swoim rodzaju.

r.pl/wycieczki-objazdowe >>

statystyki

Komentarze (2)

  • ABCDE(2018-01-26 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    Od 2009 roku przysługuje mi renta rodzinna po mężu-jeszcze nie przyznana.Jeżeli zmarły dobrowolnie łożył na rodzinę,jest równoważne z wyrokiem o alimenty.Pracownica ZUS przy mnie też tak dyktowała innej osobie.W moim wniosku-tego nie honorują.Innym -tak.

    Odpowiedz
  • Woalka(2018-07-21 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Podróżowanie jest strasznie ważne dla rozwoju człowieka i wcale nie trzeba dysponować jakimś pokaźnym funduszem, aby wyjechać. Jak się wejdzie na stronę np. Itaki to można znaleźć wiele okazji w przystępnych cenach, warunkiem jest jednak to, że trzeba poszukać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!