Polskie Linie Lotnicze LOt długo czekały na odbiór pierwszego egzemplarza najnowocześniejszego samolotu świata, czyli Dreamlinera. 12 listopada w Seattle prezes PLL LOT Marcin Piróg „odebrał klucze” do pierwszego polskiego Boeinga 787 Dreamliner. Samolot w dniu jutrzejszym (15 listopada) w godzinach przedpołudniowych ma wylądować na warszawskim lotnisku.

W związku z odbiorem nowego samolotu, który jest reklamowany jako najnowocześniejszy na świecie. LOT, będący pierwszą linią lotniczą w Europie, która posiada w swojej flocie model 787 przygotowała specjalna akcję marketingową, która pozwala pasażerom na zakup biletów na przelot Dreamlinerem.

Zawsze w środy polski przewoźnik organizuje „Szaloną środę”, dzięki której pasażerowie mają możliwość zakupu biletów w promocyjnych cenach, a zniżki sięgają nawet 50%.

Dzisiaj o północy wystartowała „Szalona środa z Dreamlinerem” – dzięki której do systemu rezerwacyjnego przewoźnika trafiły bilety na przelot najnowocześniejszym samolotem świata w promocyjnych cenach.

Do czwartku, do północy pasażerowie mają możliwość zakupu biletu na wybrane rejsy:
- do Brukseli, Wiednia, Monachium, Hannoweru, Frankfurtu, Pragi, Budapesztu, Kijowa oraz Londynu.
Podróże jest możliwa w okresie od 14 grudnia 2012 do 15 stycznia 2013 roku, a ceny biletów za przelot w dwie strony zaczynają się od 399 złotych z Warszawy.

- Ceny biletów na przeloty dalekodystansowe do Chicago, Nowego Jorku, Toronto zaczynają się od 1899 złotych w dwie strony. Za bilet powrotny do Pekinu trzeba zapłacić minimum 1999 złotych.
W przypadku lotów dalekodystansowych, realizowanych Dreamlinerem przelot jest możliwy do 31 maja 2013 roku i wygląda on następująco:
Chicago: od 16 stycznia do 31 maja 2013 roku
Toronto: od 1 lutego do 31 maja 2013 roku
Nowy Jork: od 3 lutego do 31 maja 2013 roku
Pekin: od 3 marca do 31 maja 2013 roku