interpretacje podatkowe indywidualne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu interpretacje podatkowe indywidualne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące interpretacje podatkowe indywidualne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wypożyczenie instrumentów muzycznych uczniom nie korzysta ze zwolnienia z VAT

  Wypożyczenie instrumentów muzycznych uczniom nie korzysta ze zwolnienia z VAT

  Urząd gminy (podatnik VAT czynny) jest organem założycielskim i prowadzącym dla szkoły muzycznej. Placówka, będąca jednostką budżetową objętą systemem oświaty, nie jest oddzielnie od gminy zarejestrowana na potrzeby VAT. Szkoła świadczy usługi w zakresie kształcenia i wychowania oraz opieki nad dziećmi i młodzieżą. Realizuje swoje zadania m.in. przez prowadzenie lekcji nauki gry na instrumentach. Podczas zajęć uczniowie bezpłatnie korzystają z należących do szkoły pomocy dydaktycznych, w tym instrumentów muzycznych. Ma to na celu umożliwienie rozwoju zainteresowań oraz udoskonalenie zdolności muzycznych, w szczególności dzieciom, które nie dysponują własnymi instrumentami. Jednak instrumenty te są również odpłatnie udostępniane uczniom przez gminę za pośrednictwem szkoły do ćwiczeń we własnym zakresie poza jej budynkiem. Czy w tym drugim przypadku udostępnienie instrumentów jest działalnością zwolnioną z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT, jako usługa ściśle związana z usługą świadczoną przez jednostkę objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów o systemie oświaty, w zakresie kształcenia i wychowania?

  czytaj więcej

 • Nie chcesz mieć problemów z fiskusem? Zostaw gotówkę i płać przelewem

  Nie chcesz mieć problemów z fiskusem? Zostaw gotówkę i płać przelewem

  Przepis o płatnościach gotówkowych został tak skonstruowany, że przedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z fiskusem, powinni płacić wyłącznie za pośrednictwem rachunku bankowego.

  czytaj więcej

 • VAT 2017: Fiskus skutecznie odstraszył wiele samorządów

  VAT 2017: Fiskus skutecznie odstraszył wiele samorządów

  Ministerstwo Finansów osiągnęło swój cel: największe miasta nie zdecydowały się na odzyskanie VAT w związku z centralizacją. Zrobiły tak tylko Warszawa i stolica Wielkopolski – Poznań.

  czytaj więcej

 • VAT od odstępnego wciąż budzi wątpliwości

  VAT od odstępnego wciąż budzi wątpliwości

  Opłata pobierana od pasażerów, którzy rezygnują z biletu długookresowego, nie jest odszkodowaniem za odstąpienie od umowy. To zła wiadomość dla gmin.

  czytaj więcej

 • Zmiany w wydawaniu interpretacji indywidualnych

  Zmiany w wydawaniu interpretacji indywidualnych

  Od 1 marca 2017 r. interpretacje indywidualne będzie wydawał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, a nie jak dziś dyrektorzy izb skarbowych – przypomniało Ministerstwo Finansów w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej.

  czytaj więcej

 • Parkowanie pod domem nie wyklucza pełnego odliczenia VAT

  Parkowanie pod domem nie wyklucza pełnego odliczenia VAT

  Firma, która zatrudnia przedstawicieli handlowych, ma prawo odjąć 100 proc. podatku , jeżeli pracownicy jadą z miejsca zamieszkania prosto do klienta.

  czytaj więcej

 • Uchylona korzystna interpretacja indywidualna nie zawsze uchroni przed obowiązkiem zapłaty podatku

  Uchylona korzystna interpretacja indywidualna nie zawsze uchroni przed obowiązkiem zapłaty podatku

  Uchylona korzystna interpretacja indywidualna nie uchroni przed obowiązkiem zapłaty daniny, jeżeli podatnik postąpił zgodnie z nią, zanim jeszcze ją otrzymał.

  czytaj więcej

 • Ulga B+R kusi: Jak prawidłowo zaliczyć wydatki?

  Ulga B+R kusi: Jak prawidłowo zaliczyć wydatki?

  Mimo że ulga na badania i rozwój obowiązuje już ponad rok, ciągle jest słabo znana wśród przedsiębiorców. Badania pokazują, że prawie połowa firm nie wiedziała nawet, że ma prawo do skorzystania z ulgi B+R. A szkoda, bo z roku na rok podatnicy mogą w jej ramach odliczyć coraz więcej.

  czytaj więcej

 • Moda na let’s play: Jak zarabiać w zgodzie z prawem i fiskusem

  Moda na let’s play: Jak zarabiać w zgodzie z prawem i fiskusem

  Czy wiecie, czym są let’s playe? Komu jak komu, ale młodemu pokoleniu nie trzeba tego wyjaśniać. Kiedy takie pytanie zadałam nastoletnim dzieciom, najpierw spojrzały na mnie podejrzanie, jakbym zapytała ich, ile jest 2x2: „No przecież każdy to wie!” – trzynastolatek zrobił minę, jakby ujrzał kosmitę.

  czytaj więcej

 • Kontrola skarbowa na nowych zasadach: O co podatnicy pytają na szkoleniach

  Kontrola skarbowa na nowych zasadach: O co podatnicy pytają na szkoleniach

  Do kontroli celno-skarbowej nie będą miały zastosowania przepisy zakazujące prowadzenia więcej niż jednej kontroli jednocześnie oraz limitujące czas trwania kontroli danego organu w ciągu roku.

  czytaj więcej

 • Reforma KAS: Kto i co będzie wydawał od 1 marca 2017 r.

  Reforma KAS: Kto i co będzie wydawał od 1 marca 2017 r.

  1 marca 2017 r. wejdą w życie rewolucyjne zmiany w zakresie funkcjonowania organów podatkowych, tj. utworzona zostanie Krajowa Administracja Skarbowa. Zmiany odczują wszyscy podatnicy, ponieważ reforma wiąże się m.in. z modyfikacją struktury administracji, zmianą kompetencji i właściwości organów, np. w zakresie podatku akcyzowego, a także kontroli. Zmianami właściwości organów są najbardziej zainteresowani podatnicy, których postępowania podatkowe i celne są w toku lub którzy przed wejściem w życie ustawy złożyli wniosek o interpretację indywidualną i czekają na jej wydanie.

  czytaj więcej

 • Reforma KAS: Przepisy przejściowe, czyli według jakich zasad będą kontynuowane dzisiejsze postępowania

  Reforma KAS: Przepisy przejściowe, czyli według jakich zasad będą kontynuowane dzisiejsze postępowania

  Ani ustawa o KAS, ani przepisy ją wprowadzające nie przewidują przekształcenia postępowania kontrolnego w kontrolę celno-skarbową. Co więcej, wyraźnie wskazują, że przejęte postępowania powinny być prowadzone wprawdzie przez nowe organy, ale na podstawie dotychczasowych przepisów.

  czytaj więcej

 • KAS w pigułce: Co się zmieni?

  KAS w pigułce: Co się zmieni?

  Wchodzi w życie reforma administracji podatkowej, skarbowej i celnej. Najwięcej obaw budzą nowe zasady kontroli. Dla uczciwie działających firm niewiele się zmienia.

  czytaj więcej

 • Jak zwolnić ze składek ZUS bonusy dla pracowników

  Jak zwolnić ze składek ZUS bonusy dla pracowników

  Chcemy wykupić dla pracowników pakiet świadczeń medycznych (nieobowiązkowych). Ponadto kierownikom niektórych działów będą udostępnione samochody służbowe do użytku prywatnego. Jakie warunki muszą być spełnione, aby takie świadczenia były zwolnione ze składek ZUS?

  czytaj więcej

 • Kiedy wypłata całości lub części ceny przed realizacją świadczenia stanowi zapłatę zaliczki

  Kiedy wypłata całości lub części ceny przed realizacją świadczenia stanowi zapłatę zaliczki

  Świadczę usługi promocji, doradcze oraz pośrednictwa przy wynajmie powierzchni w centrach handlowych na rzecz osób trzecich. Moje wynagrodzenie zależy od wykonania poszczególnych etapów całej usługi. To m.in. koordynowanie i podejmowanie działań promocyjnych – 40 proc., prezentowanie centrów, przekazywanie informacji, przygotowanie ofert najmu – 40 proc. – oraz raportowanie – 20 proc. Każda część wynagrodzenia staje się należna wyłącznie w przypadku zakończenia danego etapu usług. Zdarza się, że niektórzy kontrahenci płacą mi za pierwszy etap przed wykonaniem jakichkolwiek czynności. Czy płatność ma wówczas formę zapłaty za usługę częściową, czy zaliczki? Jakie konsekwencje powoduje otrzymanie zapłaty? W którym momencie VAT staje się wymagalny?

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z 6 marca 2017

  Poradnia rachunkowa z 6 marca 2017

  ● Czy wszystkie darowizny trzeba wykazać w CIT-D● Czy zakład budżetowy musi złożyć zeznanie roczne CIT-8● Czy spółka przejmująca musi złożyć zeznanie● Czy spółka musi składać CIT-TP● Czy koszty na B+R można odliczać w trakcie roku

  czytaj więcej

 • Sądy nie są zgodne, czy muzycy są twórcami

  Sądy nie są zgodne, czy muzycy są twórcami

  WSA w Olsztynie uznał, że muzycy podczas prób wykonują pracę artystyczną . SN wcześniej stwierdził, że nawet podczas koncertu są tylko odtwórcami.

  czytaj więcej

 • Fiskus wydał ponad 34 tysiące interpretacji

  Fiskus wydał ponad 34 tysiące interpretacji

  Podatnicy mieli w ubiegłym roku mniej pytań do organów podatkowych niż w 2015 r. Liczba wydawanych interpretacji indywidualnych spadła o 3,5 tys. (w 2015 r. było ich ponad 37,7 tys.).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne