interpretacje podatkowe indywidualne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu interpretacje podatkowe indywidualne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące interpretacje podatkowe indywidualne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zapłatę gotówką można cofnąć, zrobić przelew i mieć koszty

  Zapłatę gotówką można cofnąć, zrobić przelew i mieć koszty

  Przedsiębiorca, który zapłaci gotówką ponad 15 tys. zł, a potem skoryguje swój błąd i ureguluje zobowiązanie przelewem lub w drodze kompensaty, będzie mógł ponownie zwiększyć koszty podatkowe. Potwierdził to dyrektor bydgoskiej izby skarbowej.

  czytaj więcej

 • Nowe przepisy w CIT i PIT – lepiej już było

  Nowe przepisy w CIT i PIT – lepiej już było

  Od początku 2017 r. objęcie udziałów (akcji) w spółce kapitałowej może być droższe. W życie weszła nowelizacja przepisów o podatku dochodowym i aporcie wnoszonym do spółki kapitałowej.

  czytaj więcej

 • Ulga na B+R wymaga biurokracji

  Ulga na B+R wymaga biurokracji

  Firmy zatrudniające naukowców lub inżynierów zajmujących się opracowywaniem innowacji muszą dokładnie rozpisywać godziny ich pracy. Tak wynika z najnowszych interpretacji izb skarbowych.

  czytaj więcej

 • Precedensowy wyrok w sprawie interpretacji i klauzuli

  Precedensowy wyrok w sprawie interpretacji i klauzuli

  Podatnicy, którzy przed 15 lipca 2016 r. dostali od fiskusa korzystną dla siebie odpowiedź, mogą go spytać, czy chroni ich ona także po tej dacie.

  czytaj więcej

 • Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania: Fiskus zbyt chętnie odmawia wydania interpretacji

  Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania: Fiskus zbyt chętnie odmawia wydania interpretacji

  Jeśli w danej sprawie może mieć zastosowanie klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania, organ może nie wydać interpretacji indywidualnej. Tak jest np. w sprawach dotyczących darowizn czy przekształceń.

  czytaj więcej

 • Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania: Ministerstwo rozstrzyga spór o półroczną lukę

  Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania: Ministerstwo rozstrzyga spór o półroczną lukę

  Korzyści podatkowe osiągnięte między 15 lipca a 31 grudnia 2016 r., mające charakter agresywnej optymalizacji, są niedozwolone. Nie korzystają z ochrony.

  czytaj więcej

 • Jak grafik powinien wykazywać koszty?

  Jak grafik powinien wykazywać koszty?

  Jestem grafikiem i podpisałem z firmą współpracującą z Allegro umowę o dzieło na wykonanie strony internetowej (zamieszczenie na niej fotografii produktów i wykonanych realizacji, grafiki reklamowej itp.). Mój zleceniodawca rozliczył tę umowę, ujmując koszty w sposób standardowy – 20 proc. (i taki rachunek został wystawiony). Czy jako wykonawca mogę zastosować 50-proc. koszty? Czy różnicę między policzonymi w umowie a przysługującymi artystom 50-proc. kosztami uzyskania przychodów można rozliczyć przy wypełnianiu rocznego PIT? Jaki to jest PIT?

  czytaj więcej

 • Obowiązki płatników i podatników w lutym

  Obowiązki płatników i podatników w lutym

  Małe i średnie firmy po raz pierwszy złożą JPK_VAT. Rozmowa z Marcinem Sidelnikiem, dyrektorem w dziale doradztwa prawnopodatkowego PwC

  czytaj więcej

 • Ryczałt za jazdy lokalne jednak z podatkiem

  Ryczałt za jazdy lokalne jednak z podatkiem

  Pracownik, który dostaje od pracodawcy zryczałtowany zwrot kosztów używania prywatnego samochodu dla celów służbowych, musi zapłacić od niego PIT – orzekł WSA w Lublinie.

  czytaj więcej

 • Fiskus na giełdowych łowach

  Fiskus na giełdowych łowach

  Publiczne spółki znalazły się na celowniku – tym razem nie inwestorów, ale skarbówki. Jawność rozliczeń kosztuje je coraz więcej.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna za dłuższym vacatio legis zmian dot. wymiany informacji podatkowych

  Nowoczesna za dłuższym vacatio legis zmian dot. wymiany informacji podatkowych

  Rządowy projekt ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami wróci do komisji finansów publicznych; w środę podczas drugiego czytania Nowoczesna złożyła poprawki przesuwające termin wejścia w życie zmian.

  czytaj więcej

 • Fiskus zmienia podejście do darowizn

  Fiskus zmienia podejście do darowizn

  Wspólnik spółki osobowej, który wnosi do niej prywatny majątek, ma przychód stosownie do wielkości swoich udziałów – twierdzą organy podatkowe.

  czytaj więcej

 • Fiskus może wypaczyć interpretacje indywidualne z powodu klauzuli generalnej

  Fiskus może wypaczyć interpretacje indywidualne z powodu klauzuli generalnej

  Niebezpieczna jest zauważalna tendencja do kwestionowania zwykłych czynności reorganizacyjnych dotyczących prowadzonej działalności - podkreśla prof. dr hab. Adam Mariański doradca podatkowy, adwokat i partner w Mariański Group.

  czytaj więcej

 • Wypożyczenie instrumentów muzycznych uczniom nie korzysta ze zwolnienia z VAT

  Wypożyczenie instrumentów muzycznych uczniom nie korzysta ze zwolnienia z VAT

  Urząd gminy (podatnik VAT czynny) jest organem założycielskim i prowadzącym dla szkoły muzycznej. Placówka, będąca jednostką budżetową objętą systemem oświaty, nie jest oddzielnie od gminy zarejestrowana na potrzeby VAT. Szkoła świadczy usługi w zakresie kształcenia i wychowania oraz opieki nad dziećmi i młodzieżą. Realizuje swoje zadania m.in. przez prowadzenie lekcji nauki gry na instrumentach. Podczas zajęć uczniowie bezpłatnie korzystają z należących do szkoły pomocy dydaktycznych, w tym instrumentów muzycznych. Ma to na celu umożliwienie rozwoju zainteresowań oraz udoskonalenie zdolności muzycznych, w szczególności dzieciom, które nie dysponują własnymi instrumentami. Jednak instrumenty te są również odpłatnie udostępniane uczniom przez gminę za pośrednictwem szkoły do ćwiczeń we własnym zakresie poza jej budynkiem. Czy w tym drugim przypadku udostępnienie instrumentów jest działalnością zwolnioną z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT, jako usługa ściśle związana z usługą świadczoną przez jednostkę objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów o systemie oświaty, w zakresie kształcenia i wychowania?

  czytaj więcej

 • Turystyka: Jest nowa wykładnia dla opodatkowania zaliczek w VAT

  Turystyka: Jest nowa wykładnia dla opodatkowania zaliczek w VAT

  Kowtur sp. z o.o. zajmuje się świadczeniem usług turystycznych. W ramach działalności organizuje turystyczne imprezy wyjazdowe, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Nabywcami tych świadczeń są osoby fizyczne, turyści wyjeżdżający na wypoczynek. Firma ma swoje autokary, ma też jeden hotel w kraju. Autokary są wykorzystywane przy organizacji niektórych imprez, w ramach których jest transport w kraju lub z i do kraju. Hotel służy natomiast do świadczenia typowych usług hotelarskich, czasem tylko wykorzystywany jest na potrzeby oferowanych wycieczek objazdowych, o ile ich program i harmonogram pozwalają na nocleg w placówce spółki.

  czytaj więcej

 • Andrzejak: Na rynku nieruchomości komercyjnych zapanowała niepewność

  Andrzejak: Na rynku nieruchomości komercyjnych zapanowała niepewność

  Decyzja fiskusa o przekwalifikowaniu przedmiotu transakcji może oznaczać spór między samymi kontrahentami. Chodzi przede wszystkim o wysokość ceny oraz zasadność wliczenia do niej VAT przez zbywcę - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Andrzejak, radca prawny, doradca podatkowy, partner kierujący zespołem VAT w Kancelarii SK&S.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne