samochód

Samochód – pojazd mechaniczny służący do przewozu osób lub ładunków.


 • Idea DIY to protest song XXI wieku i odpowiedź na zalewający nas konsumpcjonizm

  Idea DIY to protest song XXI wieku i odpowiedź na zalewający nas konsumpcjonizm

  Zrób to sam. Albo co najwyżej przy pomocy bliskich. Z tego, co masz albo co znajdziesz w piwnicy. A potem pochwal się światu stolikiem z części od komputera albo sukienką, która wygląda jak milion dolarów, a kosztowała tyle co stary T-shirt.

  czytaj więcej

 • Bezpieczeństwo surowcowe oznacza inwestycje

  Bezpieczeństwo surowcowe oznacza inwestycje

  By poprawić bezpieczeństwo surowcowe Polski potrzebne są nie tylko połączenie Polski ze złożami norweskimi i inwestycje w infrastrukturę gazową, ale także naftową i paliwową w Polsce.

  czytaj więcej

 • Ukraina: Górnicy zablokowali przejście graniczne do Polski

  Ukraina: Górnicy zablokowali przejście graniczne do Polski

  Górnicy z kopalń węgla kamiennego w obwodzie wołyńskim w północno-zachodniej Ukrainie zablokowali w poniedziałek drogę do przejścia granicznego z Polską Jagodzin-Dorohusk – poinformowała Straż Graniczna Ukrainy. Domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń.

  czytaj więcej

 • Youtuberzy sięgają gwiazd TV

  Youtuberzy sięgają gwiazd TV

  Już 26 autorskich kanałów na polskim YouTubie ma ponad milion subskrybentów. Depczą po piętach telewizyjnym gwiazdom nie tylko pod względem rozpoznawalności, lecz także zarobków.

  czytaj więcej

 • Gminy chcą klastrów energii, ale czekają na zmianę w prawie

  Gminy chcą klastrów energii, ale czekają na zmianę w prawie

  Są szanse na tańszy prąd i na rozruszanie lokalnej gospodarki. Samorządy chcą inwestować w inicjatywy energetyczne, choć przyznają, że aby sprostać wymaganiom finansowym, potrzebne są nie tylko zewnętrzne fundusze.

  czytaj więcej

 • Odmowa z powodów politycznych czy organizacyjnych?

  Odmowa z powodów politycznych czy organizacyjnych?

  Gdzie może odbywać się zgromadzenie i czy utrudnienia w ruchu drogowym mogą uzasadniać brak zgody na demonstrację? Na te pytania odpowiedział Europejski Trybunał Praw Człowieka na kanwie węgierskiej sprawy Zoltána Körtvélyessy’ego (skarga nr 58274/15). Körtvélyessy próbował zorganizować demonstrację pod więzieniem na ul. Venyige w Budapeszcie.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Wspomagana rewolucja cywilizacyjna

  Debata DGP: Wspomagana rewolucja cywilizacyjna

  Nie ma możliwości zbudowania nowoczesnej gospodarki bez aktywnej polityki państwowej – to wniosek z redakcyjnej debaty pt. „Wspomagana rewolucja – polska przedsiębiorczość wobec wyzwań współczesności”.

  czytaj więcej

 • Efekt pakietu paliwowego: Mniej i oszustów, i uczciwych

  Efekt pakietu paliwowego: Mniej i oszustów, i uczciwych

  Po wprowadzeniu przepisów ograniczających nielegalny handel liczba koncesji na prowadzenie działalności w tej branży zmalała o niemal 1300. Ubyło też stacji. Zyskały przede wszystkim największe firmy.

  czytaj więcej

 • NSA o strefach płatnego parkowania: Opłata za postój tylko w wyznaczonych miejscach

  NSA o strefach płatnego parkowania: Opłata za postój tylko w wyznaczonych miejscach

  W obrębie SPP należności można pobierać jedynie za parkowanie w specjalnie wydzielonych do tego stanowiskach – uznał wczoraj skład siedmiu sędziów NSA.

  czytaj więcej

 • Paliwo, polisa, przeglądy i naprawy. Wszystko w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  Paliwo, polisa, przeglądy i naprawy. Wszystko w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  Kto dojeżdża autem na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne, może odliczyć od dochodu do opodatkowania wydatki na paliwo, ubezpieczenie OC, koszty napraw i przeglądów – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Małecki o obronie koniecznej: Himalaje propagandy

  Małecki o obronie koniecznej: Himalaje propagandy

  Moja opinia o projekcie Ministerstwa Sprawiedliwości, według którego osoba broniąca domostwa ma nie podlegać karze („MS zwiększa prawa nie ofiar, a napastników”, DGP z 25 września 2017 r.), doczekała się polemiki prokuratora Tomasza Szafrańskiego („O obronie koniecznej, a także obronie przed demagogią”, DGP z 3 października 2017 r.). Autor przyznaje wprost, że projektowany przepis wyłącza karalność, a nie bezprawność nadmiarowej obrony. Potwierdza tym samym moją tezę: mimo propagandowych zapewnień MS nowelizacja nie daje ofierze żadnych nowych praw. Natomiast zachęta do zbyt intensywnej obrony może skończyć się tragicznie. Wbrew intuicjom prokuratora Szafrańskiego typowy agresor nie będzie dokonywał „myślowej kalkulacji”, czy w świetle prawa wolno mu się bronić, lecz po prostu zacznie się bronić – szczególnie przy ekscesie ekstensywnym. Podobnego zdania byli eksperci Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, którzy w rządowym procesie legislacyjnym nie pozostawili na projektowanym przepisie suchej nitki.

  czytaj więcej

 • PE: PO oskarża PiS ws. elektromobilności. PiS: Nie chcemy ingerencji UE

  PE: PO oskarża PiS ws. elektromobilności. PiS: Nie chcemy ingerencji UE

  Komisja przemysłu PE przegłosowała stanowisko ws. efektywności energetycznej budynków. PO oskarżyła przy tej okazji PiS o sabotowanie koncepcji elektromobilności Mateusza Morawieckiego. PiS odpowiada, że nie chce, by UE narzucała Polsce rozwiązania w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne