statystyki

30 tys. osób zarobiło ponad 1 mln zł

autor: Agnieszka Pokojska06.08.2020, 09:08; Aktualizacja: 06.08.2020, 09:09
Daninę tę płacą osoby fizyczne o dochodach rocznych przekraczających łącznie 1 mln zł. Od nadwyżki ponad tę kwotę muszą odprowadzić 4 proc. W tym roku danina solidarnościowa była rozliczana po raz pierwszy.

Daninę tę płacą osoby fizyczne o dochodach rocznych przekraczających łącznie 1 mln zł. Od nadwyżki ponad tę kwotę muszą odprowadzić 4 proc. W tym roku danina solidarnościowa była rozliczana po raz pierwszy.źródło: ShutterStock

W 2020 r. podatnicy PIT wpłacili 1,65 mld zł z tytułu daniny solidarnościowej – wynika z danych przekazanych przez Ministerstwo Finansów na prośbę DGP.

Daninę tę płacą osoby fizyczne o dochodach rocznych przekraczających łącznie 1 mln zł. Od nadwyżki ponad tę kwotę muszą odprowadzić 4 proc. W tym roku danina solidarnościowa była rozliczana po raz pierwszy. Należało uwzględnić w niej dochody z 2019 r., choć samą deklarację składało się za 2020 r. Pisaliśmy o tym w artykule „Fiskus popełnił błąd i już go naprawia” (DGP nr 107/2020).


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane