Marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła poinformował, że sytuacja Kolei Śląskich - przede wszystkim po grudniowym chaosie - jest zła.

Zarząd województwa śląskiego oraz organy spółki podjęły decyzje o podwyższeniu kapitału zakładowego Kolei Śląskich i zdecydowały o przekazaniu aportu jednego z pojazdów o wartości około 11 milionów złotych po to, żeby podnieść kapitał zakładowy.

Zarząd województwa złoży także wniosek do Sejmiku Śląskiego o pożyczkę w wysokości 6 milionów złotych dla spółki.

Koleje Śląskie pogrążyły umowy o wynajem sprzętu

Od września do listopada, kiedy zawierano umowy wynajmu sprzętu i pojazdów, miało dojść do znacznego przekroczenia zakresu bezpieczeństwa finansowego. Zdaniem marszałka Sekuły decyzje, które wówczas podejmowano były działaniem na szkodę spółki.

Dlatego zarząd województwa śląskiego złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez poprzedni zarząd Kolei Śląskich.

Marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła mówi, że chodzi o nadużycie posiadanych uprawień i niedopełnienie obowiązków.

Poprzedni prezes Kolei Śląskich został kilka tygodni temu sądownie skazany za niegospodarność w innej spółce w latach 2001-2002.