statystyki

Dla kogo zwrot akcyzy od paliwa rolniczego?

autor: Agnieszka Pokojska14.08.2018, 07:27; Aktualizacja: 14.08.2018, 09:10
Rolnik

Resort wskazuje, że wprowadzane zmiany mają na celu wsparcie rolników.źródło: ShutterStock

Zwrot akcyzy od paliwa rolniczego dostaną nie tylko uprawiający ziemie, ale też hodowcy bydła. Dodatkowo wzrośnie roczny limit zwrotów – wynika z opublikowanego wczoraj projektu.

Tak jak dotychczas rekompensata będzie możliwa w ramach rocznego limitu. Od 2019 r. wskaźnik potrzebny do wyliczenia maksymalnego zwrotu dla prowadzących uprawy zostanie jednak podwyższony z 86 do 100. Oznacza to, że producenci rolni będą mogli odzyskać kwotę nie wyższą niż iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego (np. w 2018 r. to 1 zł/l), liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego (określonej w ewidencji gruntów i budynków według stanu na 1 lutego danego roku). Zostanie też wprowadzony nowy limit zwrotu dla hodowców. Będzie on wynosił iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 30 oraz średniorocznej liczy bydła w poprzednim roku.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane