statystyki

Dla kogo zwrot akcyzy od paliwa rolniczego?

autor: Agnieszka Pokojska14.08.2018, 07:27; Aktualizacja: 14.08.2018, 09:10
Rolnik

Resort wskazuje, że wprowadzane zmiany mają na celu wsparcie rolników.źródło: ShutterStock

Zwrot akcyzy od paliwa rolniczego dostaną nie tylko uprawiający ziemie, ale też hodowcy bydła. Dodatkowo wzrośnie roczny limit zwrotów – wynika z opublikowanego wczoraj projektu.

Tak jak dotychczas rekompensata będzie możliwa w ramach rocznego limitu. Od 2019 r. wskaźnik potrzebny do wyliczenia maksymalnego zwrotu dla prowadzących uprawy zostanie jednak podwyższony z 86 do 100. Oznacza to, że producenci rolni będą mogli odzyskać kwotę nie wyższą niż iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego (np. w 2018 r. to 1 zł/l), liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego (określonej w ewidencji gruntów i budynków według stanu na 1 lutego danego roku). Zostanie też wprowadzony nowy limit zwrotu dla hodowców. Będzie on wynosił iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 30 oraz średniorocznej liczy bydła w poprzednim roku.


Pozostało jeszcze 46% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane