Podczas trwających w Berlinie targów IFA 2012, Samsung zaprezentował dwa nowe urządzenia mobilne, które będą ałać pod kontrolą Windows 8. Są to Samsung ATIV Tab i Samsung ATIV S.

Nowa seria urządzeń Samsunga pod nazwą ATIV ma za zadanie "zapewnienie użytkownikom maksymalnego komfortu obsługi i ułatwienie codziennych zajęć". Wszsytkie produkty z tej rodziny są oparte na platformie systemu Windows 8 oraz Windows Phone 8 i obejmują urządzenia Smart PC, tablety oraz smartfony.

Samsung ATIV Tab

ATIV Tab posiada 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366x768, dwurdzeniowy procesor 1,5GHz i 32 lub 64GB wbudowanej pamięci. W tablecie znajdziemy także kamerkę 5Mpix (tył) i 1,9Mpix (przód) oraz porty microHDMI i USB. Bateria wykorzystana w urządzeniu ma pojemność 8200mAH. Wiadomo również, że tablet waży 570 gramów. Zdaniem producenta błyskawicznie się uruchamia (nie potrzebuje czasu na rozruch).

Tablet oferowany jest z bezpłatną, 60-dniową wersją próbną programu Microsoft Office 2010. Ponadto ATIV Tab jest kompatybilny z wieloma urządzeniami i akcesoriami opartymi na systemie Windows, takimi jak drukarki, klawiatury, projektory, monitory zewnętrzne oraz inne urządzenia peryferyjne. Korzystanie z portu USB oraz uHDMI nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Film

Samsung ATIV S

ATIV S posiada 4,8-calowy wyświetlacz HD Super AMOLED. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm (1,5GHz). W ATIV S znajdziemy ponadto kamerkę 8Mpix z lampą błyskową LED (tył) oraz 1,9Mpix (przód), 1GB pamięci RAM i - w zależności od wersji - 16 lub 32GB wbudowanej pamięci.

Całość uzupełnia bateria o pojemności 2300mAH. Dodatkowo smartfon jest wyposażony w powłokę Gorilla Glass 2, czytnik kart MicroSD oraz Bluetooth 3.0 oraz wsparcie dla technologii NFC.