Padfone posiadający właściwości smarfonu i tabletu, to jedno z urządzeń pokazanych przez Asusa na tegorocznych targach telekomunikacyjnych Mobile World Congress w Barcelonie.

Trzonem nowego sprzętu jest 4,3-calowy smartfon, do którego władamy kartę SIM, by dzwonić i surfować po internecie. Ale gdy potrzebujemy większego ekranu, telefon możemy po prostu włożyć do specjalnie przygotowanego do tego 10-calowego tabletu. Nie tylko korzysta on z baterii telefonu, ale także łączy się z siecią za jego pośrednictwem. Nie trzeba więc dokupować do tabletu osobnej karty SIM.

Dodatkowo można dokupić zewnętrzną klawiaturę, by smartfono-tablet pełnił też funkcję pełnoprawnego komputera z wygodną klawiaturą. Sprzęt wyposażony jest w najnowszy, czterordzeniowy procesor Snapdragon firmy Qualcomm, a na pokładzie ma najnowszą wersję systemu operacyjnego Android Ice Cream Sandwich. Nie wiadomo na razie, kiedy pojawi się w Polsce, ale dla tych, którzy dotychczas nie chcieli kupić smartfonu i tabletu, nowe hybrydowe rozwiązanie może być udanym kompromisem.