W Berlinie rozpoczęły się targi IFA 2012. Pierwszy dzień został zdominowany przez Sony. Producent pokazał m.in. dwa nowe tablety i trzy smartfony - Xperię T, Xperię J i Xperię V.

Xperia T ma zastąpić Xperię S w roli aktualnego flagoa Sony. W jego wyposażeniu znajdziemy 4,6-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1280×720 pikseli (z technologią Mobile BRAVIA Engine, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 (MSM8260) o częstotliwości taktowania 1,5GHz (+GPU Adreno 220), 1GB RAM-u, dwie – 13 i 1,3mpix – kamerki, slot kart microSD i 16GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej dzięki wspomnianym kartom). Całość jest certyfikowana logiem PlayStation i będzie od początku działać pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (Sony obiecuje szybką aktualizację do Androida 4.1 Jelly Bean).

Film

Xperia J jest wyposażona w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 854×480 pikseli i jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM7227A o częstotliwości taktowania 1 GHz. Smartfon zawiera także 512MB RAM-u, jedną (5mpix) kamerkę. Xperia J jest nieczo lżejsza w porównaniu do modelu T. Podobnie jak Xperia T smartfon będzie tymczasowo działać pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, oczekując na rychłą aktualizację.

Film

Ostatni, zaprezentowany na IFA 2012, smartfon Sony to Xperia V. Działa pod kontrolą takiego samego procesora jak Xperia T. Również rozdzielczość 4,3-caleowego ekranu jest taka sama. W Xperii V Sony również zastosował technologię BRAVIA Engine. Smartfon posiada jedną kamerkę (13 mpix). Jest najlżejszym z zaprezentowanych urządzeń (120 gramów). Dodatkowo smartfon dysponuje certyfikatami IP55 i IP57+, co oznacza, że jest w pełni odporny na kurze i zalania. System operacyjny to także (tymczasowo) Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Film