Harry Potter

Harry Potter – seria książek fantastycznych autorstwa brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling. Książki z tego cyklu cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, ale trafiają również do dorosłych czytelników.


 • Od „Sztuki kochania” do Sarsy, od Szczepana Twardocha do Kultu. Rusza IV edycja Kultury Na Widoku

  Od „Sztuki kochania” do Sarsy, od Szczepana Twardocha do Kultu. Rusza IV edycja Kultury Na Widoku

  Kultura Na Widoku to dostęp do ponad tysiąca utworów - muzyki, filmów, książek, audiobooków i wirtualnych wizyt w najciekawszych muzeach i galeriach świata. Akcja potrwa do 8 października 2017 roku. Do tego dnia wszystkie utwory są dostępne bezpłatne lub w atrakcyjnych cenach, cały czas przybywają kolejne utwory. Najważniejsze cele projektu to pokazanie bogactwa zasobów legalnych źródeł i zachęta do korzystania z kultury w sposób uczciwy.

  czytaj więcej

 • Jarosław Klejnocki: To szkoła zabija chęć czytania [WYWIAD]

  Jarosław Klejnocki: To szkoła zabija chęć czytania [WYWIAD]

  - Z całym szacunkiem dla głowy państwa, nie jest on dla dziecka autorytetem. A gdyby tak namówić do tego Roberta Lewandowskiego? Ma licencjat, więc pewnie coś czytał. Kulomiot Tomasz Majewski czyta książki, czyta Jakub Rzeźniczak, więc może i Lewandowski dałby się namówić? A może jutuberzy, świat nam, dorosłym, nieznany? Ci ludzie mają po miliony odsłon i są dla dzieciaków autorytetami - stwierdza Jarosław Klejnocki w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Bąk: Pokaż, że masz charakter, kup sobie VW

  Bąk: Pokaż, że masz charakter, kup sobie VW

  Moja praca polega na tym, że biorę samochód, jeżdżę nim kilka dni, wyrabiam sobie na jego temat mniej lub bardziej niesprawiedliwe zdanie, opisuję go, oddaję kluczyki, jadę po następny, sprawdzam go przez kilka dni itd., itd. Na początku czułem mrowienie na samą myśl o tym, że w środę wsiądę do fiata punto, a w kolejny wtorek do opla corsy. Jarałem się samochodami jak trzylatek Kinder Niespodzianką.

  czytaj więcej

 • Muzyczna komedia korporacyjna. Premiera „Jak odnieść sukces w biznesie”

  Muzyczna komedia korporacyjna. Premiera „Jak odnieść sukces w biznesie”

  Polska premiera musicalu „Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając” Franka Loessera i Abe’a Burrowsa odbędzie się w czwartek w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (Śląskie). Reżyseruje Jacek Bończyk.

  czytaj więcej

 • Michelle Harrison z „The Flash” na Warsaw Comic Con

  Michelle Harrison z „The Flash” na Warsaw Comic Con

  Michelle Harrison - aktorka ostatnio znana widzom głównie z roli Nory Allen w serialu „The Flash” dołącza do grona gości 3. Warsaw Comic Conu - festiwalu popkultury, który odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia. W sumie w imprezie udział weźmie około 20 międzynarodowych gwiazd filmów i seriali. Wśród gości poprzedniej edycji wydarzenia byli m.in. Pamela Anderson oraz aktorzy z najpopularniejszych produkcji kinowych i telewizyjnych: „Star Wars”, „Piratów z Karaibów”, „Harry'ego Pottera” czy „Gry o Tron”. Kogo spotkamy podczas kwietniowej odsłony imprezy?

  czytaj więcej

 • Wyspy i zamczyska. 7 miejsc do zwiedzenia w Szkocji

  Wyspy i zamczyska. 7 miejsc do zwiedzenia w Szkocji

  PODRÓŻE | Północne krańce Wysp Brytyjskich skrywają nie tylko piękno dzikiej przyrody - wyspy, pogórza i góry - ale także zamki i zamczyska w filmowych sceneriach. Dech zapiera.

  czytaj więcej

 • Na egzaminie gimnazjalnym z polskiego m.in. charakterystyka bohatera

  Na egzaminie gimnazjalnym z polskiego m.in. charakterystyka bohatera

  Uczniowie klas III gimnazjów, którzy pisali w środę egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej, musieli napisać charakterystykę wybranego bohatera literackiego, który kierował się najważniejszą dla siebie wartością, dokonując życiowego wyboru.

  czytaj więcej

 • Zakończyły się 9. Warszawskie Targi Książki

  Zakończyły się 9. Warszawskie Targi Książki

  9. Warszawskie Targi Książki, które od czwartku odbywały się na stadionie PGE Narodowy dobiegły w niedzielę końca. Organizatorzy szacują, że zwiedzających było podobnie jak w zeszłym roku około 80. tys. Dokładne dane będą znane w poniedziałek.

  czytaj więcej

 • Nie taki Atlas zbuntowany, jakim go malują

  Nie taki Atlas zbuntowany, jakim go malują

  Czasem niektóre rzeczy się po prostu człowiekowi nudzą. Zwyczajnie przestają być cool. Czy nie masz na przykład, czytelniku, już trochę dosyć narzekania na kapitalizm? Na pewno. To było fajne jeszcze jakieś trzy, cztery lata temu, kiedy wystarczyło krzyknąć na imprezie: „Nierówności!”, „Prekariat!”, „Precz z bogaczami, we are the 99!”; ponarzekać, że zwrot z kapitału przerasta możliwości zarobkowe szarego człowieka; pochylić smutno głowę nad wielkim oszustwem, jakim była neoliberalna w założeniach balcerowiczowska transformacja, która wybranym przedsiębiorcom i dygnitarzom zapewniła start z kopyta, resztę opryskując błotem z kałuż i zostawiając ich w tyle, by sczeźli – a już człowiek był w centrum uwagi, już zbierał groźby od odchodzącego establishmentu, a od fajnego tłumku klepnięcia po plecach i tęskne spojrzenia płci przeciwnej.

  czytaj więcej

 • W rajskim ogródku. Losy słynnej pisarskiej rodziny w nowej biografii „Durrellowie z Korfu”

  W rajskim ogródku. Losy słynnej pisarskiej rodziny w nowej biografii „Durrellowie z Korfu”

  Durrellowie nie są dziś już bohaterami masowej wyobraźni. Ale kiedyś byli. Losy słynnej pisarskiej rodziny przypomina nowa biografia „Durrellowie z Korfu”.

  czytaj więcej

 • „Ślepnąc od świateł" hitem HBO GO w 2018 roku

  „Ślepnąc od świateł" hitem HBO GO w 2018 roku

  Telewizyjna adaptacja powieści Jakuba Żulczyka była w mijającym roku najchętniej oglądanym serialem HBO GO w Polsce. Pod względem popularności wyprzedziła wysokobudżetowe produkcje zagraniczne, jak "Westworld" i "Gra o tron".

  czytaj więcej

 • Varga o Niziurskim: On był szczęśliwym człowiekiem

  Varga o Niziurskim: On był szczęśliwym człowiekiem

  Wspólnota Polaków ponad podziałami – takie zjawisko odkrył Krzysztof Varga badając świat powieści Edmunda Niziurskiego i jego czytelników. Pokolenia Polaków, którzy dziś przekroczyli 40. rok życia, łączy ciepły, a nawet entuzjastyczny stosunek do książek tego autora.

  czytaj więcej

 • OFF Festival 2019: Jarvis Cocker z Pulp i polscy wykonawcy wśród nowych ogłoszeń

  OFF Festival 2019: Jarvis Cocker z Pulp i polscy wykonawcy wśród nowych ogłoszeń

  Lider Pulp, jednego z najważniejszych zespołów gitarowych lat 90., przyjedzie do Katowic z nowym projektem Jarv Is. Do tegorocznych gwiazd dołączą również m.in. Pablopavo, EABS i Hania Rani. OFF Festival potrwa od 2 do 4 sierpnia.

  czytaj więcej

 • Bando: Energetyka zaczyna być rządzona dekretami

  Bando: Energetyka zaczyna być rządzona dekretami

  - Na mocy specustawy ktoś chciał zastąpić kompetencje URE, a konkretnie prezesa URE. Może chciano zdjąć ten ciężar z prezesa? - mówi Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

  czytaj więcej

 • Dzień Dziecka 2019: Co uczniowie sądzą o lekturach szkolnych nowej podstawy programowej?

  Dzień Dziecka 2019: Co uczniowie sądzą o lekturach szkolnych nowej podstawy programowej?

  Nowa reforma nie tylko zmieniła gimnazjum na ośmioletnią szkołę podstawową, ale także program nauczania, w tym również listę lektur. Chcąc wiedzieć, co uczniowie sądzą o zmianach, przeprowadziłyśmy sondę wśród uczniów klas siódmych i ósmych, którzy najbardziej odczuli skutki wprowadzonych zmian.[Tekst napisany przez dzieci do specjalnego wydania DGP z okazji Dnia Dziecka]

  czytaj więcej

 • Opuszczenie UE na mocy porozumienia jest jedynym sposobem na wyjście w uporządkowany sposób

  Opuszczenie UE na mocy porozumienia jest jedynym sposobem na wyjście w uporządkowany sposób

  Unijny negocjator ds. brexitu Michel Barnier ostrzegł w czwartek, że Brytyjczycy będą musieli "zmierzyć się z konsekwencjami", jeśli wybiorą bezumowne wyjście z UE. Z kolei wiceszef KE Frans Timmermans ocenił, że brytyjscy politycy "biegali wkoło jak idioci".

  czytaj więcej

 • „Król Lew" bije kolejne rekordy [WIDEO]

  „Król Lew" bije kolejne rekordy [WIDEO]

  "Król Lew" w nowej odsłonie zapowiada się na największy animowany przebój w historii wytwórni Disneya. Produkcja pobiła rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych. Dwa tygodnie po premierze zarobiła już ponad 531 mln dol.

  czytaj więcej

 • „Wiedźmin" - najbardziej wyczekiwany serial ostatnich lat [RECENZJA]

  „Wiedźmin" - najbardziej wyczekiwany serial ostatnich lat [RECENZJA]

  Za nami premiera najbardziej wyczekiwanego serialu ostatnich lat. Zyskaliśmy w końcu markę, która jest rozpoznawalna pod każdą szerokością geograficzną

  czytaj więcej

 • Świat fantasy jest ostentacyjnie sztuczny, pociągający. I niebezpieczny

  Świat fantasy jest ostentacyjnie sztuczny, pociągający. I niebezpieczny

  Fantasy to świat ostentacyjnie sztuczny, skonstruowany z zapożyczeń, cytatów i parafraz. Nie jest prawdziwy – to właśnie wydaje się w nim takie pociągające. I niebezpieczne

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne