droga

Droga wojewódzka – jedna z kategorii dróg publicznych w Polsce, stanowiących własność właściwego samorządu województwa.


 • Kruk: Będzie podkomisja ds. dużej ustawy medialnej

  Kruk: Będzie podkomisja ds. dużej ustawy medialnej

  Sejmowa podkomisja ds. tzw. dużej ustawy medialnej zostanie powołana po wysłuchaniu publicznym w tej sprawie, które odbywa się w wtorek w Sejmie - zapowiedziała szefowa sejmowej komisji kultury Elżbieta Kruk (PiS), rozpoczynając wysłuchanie.

  czytaj więcej

 • Gospodarka Ukrainy odbiła się od dna

  Gospodarka Ukrainy odbiła się od dna

  Aby PKB mógł szybciej rosnąć, Kijów potrzebuje reformy sądownictwa, systemu podatkowego i emerytalnego. Po ponad dwóch latach recesji ukraińska gospodarka wyszła na plus. Pierwszy kwartał 2016 r. zakończył się symbolicznym wzrostem o 0,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

  czytaj więcej

 • EKG sprawdzi, jak bije serce biznesu

  EKG sprawdzi, jak bije serce biznesu

  Ruszają największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej oraz dyskusje o najważniejszych wyzwaniach dla polskiej i europejskiej gospodarki. Reindustrializacja, polityka, klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, rozwój infrastruktury, handel międzynarodowy – te tematy są obecne na EKG od lat i nie inaczej będzie w tym roku.

  czytaj więcej

 • Zmiany w pakiecie niepokoją onkologów. Leczenie chorych na raka znów będzie limitowane przez NFZ?

  Zmiany w pakiecie niepokoją onkologów. Leczenie chorych na raka znów będzie limitowane przez NFZ?

  Medycy się obawiają, że leczenie chorych na raka znów będzie limitowane przez NFZ. Resort zdrowia uspokaja, że nie ma takich planów. Do konsultacji trafił kolejny projekt zmian w pakiecie onkologicznym, tj. nowelizacja ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2015 r. poz. 581 ze zm.) oraz cztery projekty rozporządzeń. Przy czym największe zamieszanie spowodowały zapisy o przekazaniu większej władzy NFZ – m.in. z ustawy wykreślony zostanie zapis o bezlimitowym rozliczaniu świadczeń zdrowotnych w onkologii.

  czytaj więcej

 • Przy potrąceniu nie można odzyskać VAT w 25 dni

  Przy potrąceniu nie można odzyskać VAT w 25 dni

  Kompensata wzajemnych roszczeń jest akceptowalną formą zapłaty, ale pozbawia możliwości ubiegania się o szybszy zwrot różnicy podatku naliczonego nad należnym – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Wojsko modernizuje się powoli, a politycy nie pomagają

  Wojsko modernizuje się powoli, a politycy nie pomagają

  Przez pierwsze trzy lata 10-letniego programu zakupów dla armii wydano mniej niż 10 proc. zaplanowanych środków. Teraz program czekają duże zmiany, które jeszcze opóźnią jego realizację.

  czytaj więcej

 • Christensen: MFW do rozwiązania

  Christensen: MFW do rozwiązania

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy powstał w 1944 r. Dzisiaj już często sobie nie uświadamiamy, że fundusz pierwotnie miał służyć jako element tzw. systemu z Bretton Woods, który w uproszczeniu był globalnym systemem utrzymywania sztywnych kursów walutowych, zaś zadaniem MFW był nadzór i wspieranie tego systemu. A wsparcie miało polegać na pomocy państwom z deficytem na rachunku bieżącym tak, aby kraje te nie były zmuszone do zarzucania sztywnego kursu walutowego.

  czytaj więcej

 • Zalety i przywary gabinetu PiS. Czas na pierwszy poważny bilans

  Zalety i przywary gabinetu PiS. Czas na pierwszy poważny bilans

  Półrocze gabinetu premier Beaty Szydło pokazało, z czym rząd radzi sobie doskonale, z czym średnio, a z czym w ogóle. Racjonalne podejście do kwestii fiskalnych i trzymanie się deficytu. Rząd – przynajmniej w deklaracjach – zachowuje wstrzemięźliwość w polityce fiskalnej.

  czytaj więcej

 • Słowik: Budżet wypaczeń obywatelskich

  Słowik: Budżet wypaczeń obywatelskich

  W ostatnich dniach lokalne media w wielu miastach informują o tym, że urzędnicy się nie spisali, bowiem wiele projektów składanych w ramach budżetów partycypacyjnych nie przeszło weryfikacji. W samej tylko Warszawie odpadło 600 projektów, co stanowi blisko jedną czwartą zgłoszeń. Miejscy aktywiści już zapowiadają protesty. Mam dla nich jedną radę: najpierw zapoznajcie się z tymi pomysłami, które zostały odrzucone już na etapie weryfikacji przez urzędników.

  czytaj więcej

 • Drogi internet? Podziękujmy za to swojemu wójtowi

  Drogi internet? Podziękujmy za to swojemu wójtowi

  Gminy zawyżają opłaty inwestorom, co przełoży się na nasze rachunki, wyższe do 80 zł. Sprawa budowy sieci szerokopasmowych na potrzeby Światowych Dni Młodzieży wywołała ostry konflikt na linii rząd – samorządy. Rząd obawia się, że nie zdąży z przygotowaniem infrastruktury na to wydarzenie ze względu na nadmierny apetyt gmin na pieniądze.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Przetargi nie dla Chińczyków

  Zamówienia publiczne: Przetargi nie dla Chińczyków

  Firmy z państw, z którymi nie łączą nas porozumienia, nie będą już chronione przed dyskryminacją. Można będzie im stawiać specjalne wymagania. Uchwalona w ostatni piątek przez Sejm nowelizacja przepisów o zamówieniach publicznych kończy z zasadą równego traktowania przedsiębiorców z całego świata.

  czytaj więcej

 • Światowe Dni Młodzieży: Będzie przejście ewakuacyjne na autostradę A4

  Światowe Dni Młodzieży: Będzie przejście ewakuacyjne na autostradę A4

  Na Światowe Dni Młodzieży powstanie specjalna droga ewakuacyjna prowadząca z Brzegów koło Wieliczki na autostradę A4 - podaje RMF FM.

  czytaj więcej

 • Lato 2016: Najlepsze kierunki dla poszukiwaczy przygód

  Lato 2016: Najlepsze kierunki dla poszukiwaczy przygód

  Nie chcesz chodzić wydeptanymi ścieżkami? Masz ochotę na zupełnie nowy kierunek, w którym niekoniecznie byli już wszyscy Twoi znajomi i rodzice? Sprawdź, jakie pomysły na wakacje pełne przygód przygotował Skyscanner.pl.

  czytaj więcej

 • Gawronik ws. zabójstwa Ziętary: Nie można się tłumaczyć z plotek na swój temat

  Gawronik ws. zabójstwa Ziętary: Nie można się tłumaczyć z plotek na swój temat

  Nie można się tłumaczyć z plotek na swój temat. Jeżeli są fakty, to należy pokazać swój punkt widzenia. Tam nie ma tych faktów - powiedział w środę w sądzie Aleksander Gawronik oskarżony o podżeganie do zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne