droga

Droga wojewódzka – jedna z kategorii dróg publicznych w Polsce, stanowiących własność właściwego samorządu województwa.


 • Ulubione auto Polaka? Dwunastoletnie audi A4

  Ulubione auto Polaka? Dwunastoletnie audi A4

  Zapowiedzi podwyższenia akcyzy sprawiły, że rzuciliśmy się na używane samochody. Od momentu wstąpienia do UE sprowadziliśmy ich już ponad 10 mln. Import „używek” dynamicznie przyspieszył w końcówce 2016 r. – wynika z najnowszych statystyk opublikowanych przez instytut Samar, który monitoruje rynek motoryzacyjny.

  czytaj więcej

 • Szef PSL: Nie przyjmiemy funkcji wicemarszałka w "takiej sytuacji"

  Szef PSL: Nie przyjmiemy funkcji wicemarszałka w "takiej sytuacji"

  Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zdementował "wszelkie spekulacje" dotyczące tego, że Stronnictwo jest zainteresowane funkcją wicemarszałka Sejmu, jeżeliby doszło do odwołania wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO) czy Barbary Dolniak (Nowoczesna).

  czytaj więcej

 • Karolina Elbanowska: To, że PiS nas poparł, nie znaczy, że ja mam z nimi coś wspólnego

  Karolina Elbanowska: To, że PiS nas poparł, nie znaczy, że ja mam z nimi coś wspólnego

  - Politycy nie rozumieli, że tylko jako niezależny ruch jesteśmy wiarygodni - mówi Karolina Elbanowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Włochy: Ponad 25 tysięcy nieletnich migrantów przybyło w 2016 roku

  Włochy: Ponad 25 tysięcy nieletnich migrantów przybyło w 2016 roku

  Ponad 25 tysięcy nieletnich, pozbawionych opieki dorosłych, jest wśród 180 tysięcy migrantów, którzy przybyli do Włoch w zeszłym roku - podało w czwartek MSW. Resort odnotował, że liczba ta dwukrotnie wzrosła w porównaniu z dwoma poprzednimi latami.

  czytaj więcej

 • "Berlin Alexanderplatz" Natalii Korczakowskiej w Teatrze Studio. Premiera 27 stycznia

  "Berlin Alexanderplatz" Natalii Korczakowskiej w Teatrze Studio. Premiera 27 stycznia

  "To jest opowieść o Franciszku Biberkopfie - byłym robotniku przemysłu cementowego w Berlinie. Właśnie zwolniono go z więzienia, gdzie siedział z powodu dawniejszych wydarzeń. I oto znów stoi na berlińskiej ulicy i chce być porządny. Z początku mu się to nawet udaje. Potem jednak wikła się w prawdziwą walkę z czymś co przychodzi z zewnątrz, z czymś nieobliczalnym, z czymś, co ma wszelkie pozory ślepego losu. Tym samym leży na obu łopatkach, uważa rundę za przegraną i jest już właściwie załatwiony.

  czytaj więcej

 • KAS – nowa struktura fiskusa. Od 1 marca podatnicy też odczują skutki tych zmian

  KAS – nowa struktura fiskusa. Od 1 marca podatnicy też odczują skutki tych zmian

  Fiskus jest w trakcie dużej reformy. Zmiany podatnicy odczują od 1 marca. Wówczas wejdzie w życie większość przepisów ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i ustawy wprowadzającej KAS. 

  czytaj więcej

 • Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Gdy kilkanaście lat temu, jeszcze jako nastolatek, mieszkałem daleko na południu Polski, nikogo nie dziwiło, że na Wszystkich Świętych spadało dwa metry śniegu, który topniał dopiero w okolicach Bożego Ciała. Żadna telewizja nie informowała przez cały tydzień na żółtym pasku z adnotacją „PILNE”, że na zewnątrz jest -20 stopni Celsjusza. Bo dla wszystkich naturalne było, że „jak jest zima, to musi być zimno”. Nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zamknąć szkoły – po prostu udawaliśmy się na lekcje na nartach biegowych, co było doskonałym treningiem przed zajęciami z WF-u. A te polegały na ręcznym odśnieżaniu terenu wokół szkoły. W samych T-shirtach, dzięki czemu przez cały następny rok nie mieliśmy nawet najmniejszego kataru.

  czytaj więcej

 • Zamieszki w Ełku. Czy to wojna kultur?

  Zamieszki w Ełku. Czy to wojna kultur?

  Haci wyczuwa gęstniejącą atmosferę. Ma wrażenie, że coś się zmieniło od dnia, w którym ofiarą terroryzmu padł w Berlinie polski kierowca ciężarówki. Jakby sprawa uchodźców zaczęła nas dotyczyć bezpośrednio.

  czytaj więcej

 • Administracyjny bat na opłaty półkowe już za sześć miesięcy

  Administracyjny bat na opłaty półkowe już za sześć miesięcy

  Sieciom handlowym i przetwórcom, którzy w nieuczciwy sposób wykorzystują przewagę kontraktową wobec dostawców produktów żywnościowych lub rolnych, będą grozić kary w wysokości do 3 proc. ich zeszłorocznego obrotu nakładane przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne