auto

Autobus – pojazd samochodowy fabrycznie wyposażony w więcej niż 9 miejsc (wg polskich przepisów), łącznie z miejscem dla kierowcy.


 • Za mycie samochodu pod domem grozi mandat

  Za mycie samochodu pod domem grozi mandat

  Mąż mył samochód na parkingu nieopodal domu. Pech chciał, że przechodził akurat patrol straży miejskiej. Strażnicy wlepili mu mandat za mycie samochodu w niedozwolonym miejscu. Mąż upierał się, że pod swoim domem może robić co chce, ale w ten sposób „podniósł” karę do 500 zł – oburza się pani Mariola. – Czy straż miejska miała prawo tak się zachować – pyta.

  czytaj więcej

 • Rozliczanie paliwa to nadal pole minowe. Z samochodami jest już prościej

  Rozliczanie paliwa to nadal pole minowe. Z samochodami jest już prościej

  Od dłuższego czasu na gruncie VAT kwestia rozliczania paliwa powoduje liczne wątpliwości. Nie pomaga w tym orzecznictwo. W ostatnim czasie zapadł bowiem kontrowersyjny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, nakazujący firmie, która udostępnia nieodpłatnie samochód z zatankowanym bakiem, ewidencjonowanie za pomocą kasy fiskalnej zużycia paliwa do celów prywatnych.

  czytaj więcej

 • Prawda na fotografii to przestępstwo?

  Prawda na fotografii to przestępstwo?

  Przenoszą ciała z miejsca na miejsce, sięgają po rekwizyty, opłacają aktorów i każą im odgrywać sceny – wszystko w myśl zasady, że „prawda na fotografii to przestępstwo."

  czytaj więcej

 • Suchodolska: Gdyby nie strach, bylibyśmy zwycięzcami Nagrody Darwina

  Suchodolska: Gdyby nie strach, bylibyśmy zwycięzcami Nagrody Darwina

  Strach się bać? Nie obawiajmy się naszych obaw. To ewolucja sprawiła, że je odczuwamy. Gdyby nie one, bylibyśmy wszyscy zwycięzcami Nagrody Darwina.

  czytaj więcej

 • Woś: Być jak Akerlof

  Woś: Być jak Akerlof

  Znacie to uczucie? Idziecie do przełożonych z dobrym pomysłem. Im dłużej o nim myśleliście, tym bardziej wydawał się wam przyszłościowy, a może nawet przełomowy. Polerujecie go i cyzelujecie, żeby był jeszcze bardziej naj. I co? I nic. Słyszycie, że nie, bo to jakieś banały i na dodatek już dawno sto razy przerobione. „Może lepiej zajmij się czymś innym. Akurat mam taki temat w sam raz dla ciebie...” – słyszycie na odchodnym. I krew was zalewa, bo wiecie, że to „coś innego” jest właśnie banalne, wtórne i jałowe i przeżute po sto albo i więcej razy.

  czytaj więcej

 • Uber: Kontrole urzędników są niezgodne z prawem. Kierowcy mogą liczyć na naszych prawników

  Uber: Kontrole urzędników są niezgodne z prawem. Kierowcy mogą liczyć na naszych prawników

  - Jeżeli sytuacja jest nagła, a kierowca w pilnej potrzebie, dzwonimy i pytamy, jak możemy pomóc. W przypadku zapotrzebowania na pomoc prawną kierowca ma do dyspozycji naszego prawnika, który mu dostarcza pełnego wsparcia - informuje Ilona Grzywińska, rzecznik prasowy Ubera w Polsce

  czytaj więcej

 • Prawo drogowe: Policja zwleka z kupnem rzetelniejszych radarów

  Prawo drogowe: Policja zwleka z kupnem rzetelniejszych radarów

  Na wyposażeniu policji wciąż znajduje się aż 625 sztuk mierników prędkości typu Iskra-1. Choć urządzenia te dość dokładnie mierzą prędkość, to nie zawsze wiadomo, którego pojazdu.

  czytaj więcej

 • Warszawa: Tylko dwóch skazanych w głośnym procesie członków gangu

  Warszawa: Tylko dwóch skazanych w głośnym procesie członków gangu

  Dwóch skazanych na 3 i 2 lata więzienia, ośmiu uniewinnionych, głównie z powodu błędów w śledztwie - tak skończył się w środę proces dziesięciu oskarżonych o kilka głośnych porwań z lat 2004-2005 w stolicy. Prokuratura zapowiada apelację. Zdaniem obrony wyrok nie mógł być inny.

  czytaj więcej

 • Alkohol i grupowanie się małoletnich, czyli co niepokoi Polaków

  Alkohol i grupowanie się małoletnich, czyli co niepokoi Polaków

  Od początku lipca mieszkańcy Podlasia, Pomorza oraz Warszawy i okolic przekazali policji ok. 6 tys. zgłoszeń za pomocą internetowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ramach pilotażu na obszarze tych trzech garnizonów najczęściej zgłaszano spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (ponad 2 tys. sygnałów).

  czytaj więcej

 • Naddniestrze: Wzorcowa nibylandia Putina

  Naddniestrze: Wzorcowa nibylandia Putina

  Naddniestrze działa tak, jak za 20 lat mogą funkcjonować separatystyczne republiki Donbasu. Opłaca się to elitom, więc reintegracja z Mołdawią jest mało prawdopodobna.

  czytaj więcej

 • Kret Solidarności. Historia Adama Hodysza

  Kret Solidarności. Historia Adama Hodysza

  Losy Adama Hodysza dowodzą, że walka z komunistycznym reżimem była rzeczą chwalebną, lecz praca dla niego – zdecydowanie bardziej opłacalną.

  czytaj więcej

 • Bąk: Niech Włodarczyk tańczy!

  Bąk: Niech Włodarczyk tańczy!

  Pomijając klasyczną siatkówkę i siatkówkę plażową kobiet, igrzyska olimpijskie to cholernie nudne i przewidywalne widowisko. Przecież wiadomo, że pierwszy do mety dobiegnie Bolt, do brzegu dopłynie Phelps, a w tenisa wygra Murray. Wioślarstwo? Cieszy mnie, że zdobyliśmy kilka medali, ale powiedzcie szczerze – czy czujecie podniecenie na samą myśl o tym, że ktoś za chwilę będzie rytmicznie wkładał wiosła do wody raz z prawej, raz lewej i płynął na wprost po tafli wody gładkiej jak pośladki Kerri Walsh-Jennings?

  czytaj więcej

 • Dziki koń z Poznania. Tarpan - auto, które nie przetrwało

  Dziki koń z Poznania. Tarpan - auto, które nie przetrwało

  Nazwę Tarpan wyłoniono w konkursie zorganizowanym przez redakcję „Expressu Poznańskiego”. Nie był to najlepszy wybór. Jednak przekonano się o tym dopiero po latach. Auto – podobnie jak dziki koń – nie przetrwało

  czytaj więcej

 • Warszawa: Wypożyczalnia samochodów ruszy w 2017 r. Za ile pojedziemy "miejskim" autem?

  Warszawa: Wypożyczalnia samochodów ruszy w 2017 r. Za ile pojedziemy "miejskim" autem?

  W drugiej połowie 2017 r. Warszawa planuje uruchomienie wypożyczalni miejskich samochodów w formule tzw. carsharingu. Na początek będzie to od 300 do 500 aut, opłata za minutę użytkowania może wynosić ok. 1,2 zł. Miasto rozpoczęło poszukiwania firmy, która obsłuży system.

  czytaj więcej

 • Afera Volkswagena: Bruksela chce godziwych rekompensat dla europejskich klientów VW

  Afera Volkswagena: Bruksela chce godziwych rekompensat dla europejskich klientów VW

  Komisja Europejska szuka sposobów, by europejscy użytkownicy dieslowych aut VW otrzymali równie godziwe rekompensaty, co kierowcy w USA - donosi serwis Bloomberg. Obecnie europejscy właściciele aut tej marki ze zmanipulowanym pomiarem emisji spalin mogą liczyć na finansowe zadośćuczynienie w różnej wysokości, zależnie od krajowych regulacji prawnych.

  czytaj więcej

 • UE: Systemy miejskich aut w Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii

  UE: Systemy miejskich aut w Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii

  W 2015 r. na całym świecie z 86 tys. samochodów w systemie carsharing (miejskich aut na krótki wynajem) skorzystało 5,8 mln osób . Do 2021 r. liczba użytkowników ma się zwiększyć sześciokrotnie - do 35 mln. Poniżej przykłady z Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne