aktor

Aktor – (łac. agere – działać) osoba odgrywająca przy pomocy szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie.


 • Nie żyje Maria Czubaszek. Zmarła w wieku 76 lat

  Nie żyje Maria Czubaszek. Zmarła w wieku 76 lat

  Maria Czubaszek, pisarka, satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka, zmarła w wieku 76 - poinformowała w czwartek wieczorem stacja TVN, z którą ostatnio była ona związana.

  czytaj więcej

 • "Panama Papers": Jak wygląda walka o należne wpływy z podatków

  "Panama Papers": Jak wygląda walka o należne wpływy z podatków

  "Panama Papers" dały światowej opinii publicznej lepsze pojęcie o skali unikania płacenia podatków, ukrywania dochodów w fasadowych firmach i fundacjach czy prania brudnych pieniedzy, ale walka z tymi zjawiskami w wielu krajach rozpoczęła się już wcześniej.

  czytaj więcej

 • Złota Palma w Cannes dla filmu "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha

  Złota Palma w Cannes dla filmu "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha

  Złotą Palmę 69. festiwalu w Cannes otrzymał w niedzielę film "Ja, Daniel Blake" brytyjskiego reżysera Kena Loacha. To historia bezrobotnego chorego mężczyzny, zmagającego się z bezdusznością i biurokracją. To już druga Złota Palma tego reżysera.

  czytaj więcej

 • Cannes 2016: Poznaj zwycięzców i najlepsze filmy

  Cannes 2016: Poznaj zwycięzców i najlepsze filmy

  Znamy już werdykty jury tegorocznego 69. Festiwalu Filmowego w Cannes. Złotą Palmę otrzymał film "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha. Z kolei Grand Prix powędrowała w ręce Xaviera Dolana za produkcję "It’s Only The End Of The World". Dwie nagrody (dla najlepszego aktora i za scenariusz) przyznano francusko-irańskiemu dramatowi "Forushande".

  czytaj więcej

 • Święto pantomimy i teatru ruchu. Festiwal Sztuki Mimu w Warszawie

  Święto pantomimy i teatru ruchu. Festiwal Sztuki Mimu w Warszawie

  Święto pantomimy i teatru ruchu, które przyciąga do Warszawy wybitnych twórców teatru poza słowami. Festiwal ma swoją wierną publiczność, a mimowie udowadniają, ze można opowiadać ciekawe historie ciałem i gestem. Na scenach Teatru Dramatycznego zobaczymy m.in. spektakle inspirowane twórczością Fiodora Dostojewskiego i Brunona Schultza, eklektyczną opowieść o ludzkim życiu, etiudy o wstydzie oraz poetycką opowieść o dwojgu kochanków.

  czytaj więcej

 • Szekspir w wersji pop. Spektakl Hamlet#Casting na otwarcie Big Book Festival

  Szekspir w wersji pop. Spektakl Hamlet#Casting na otwarcie Big Book Festival

  Ponad dwudziestu popularnych aktorów i aktorek mierzy się z monologiem wszech czasów. „Być albo nie być” w interpretacji m.in. Adama Ferencego, Olgi Bołądź, Antoniego Pawlickiego, Eryka Lubosa i Katarzyny Herman. Swoje kompozycje na żywo grają Leski oraz Skubas. Wszystko to wśród multimediów i drzew, po zmroku, w jednym z najpiękniejszych parków Warszawy. Big Book Festival zaprasza na wyjątkowe otwarcie – premierę spektaklu Hamlet#Casting.

  czytaj więcej

 • Economicusy rozdane: Zobacz najlepsze książki ekonomiczne 2016 roku

  Economicusy rozdane: Zobacz najlepsze książki ekonomiczne 2016 roku

  Economicusy rozdane. Podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym wręczyliśmy nagrody dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych 2016 r. Wszystkim nagrodzonym, nominowanym autorom oraz wydawcom gratulujemy. I zaczynamy odliczanie do Economicusa 2017.

  czytaj więcej

 • Festiwal w Cannes: Pochwała kina autorskiego

  Festiwal w Cannes: Pochwała kina autorskiego

  Złotą Palmę w Cannes zdobył weteran brytyjskiego kina Ken Loach za „Ja, Daniel Blake”. Zasłużenie. Szkoda tylko, że jury nie dostrzegło świetnego „Patersona” Jima Jarmuscha.Na festiwal w Cannes wstęp mają jedynie autorzy. Niezależni, z własnym stylem, niepodporządkowujący się trendom ani naciskom. Reguła ta dotyczy tak twórców filmów, jak i członków jury. Decyzje tych ostatnich wywołały więcej kontrowersji niż najbardziej nawet chybione decyzje selekcjonerów.

  czytaj więcej

 • Za dużo cięć, za dużo słów

  Za dużo cięć, za dużo słów

  W „Małym życiu” Hanyi Yanagihary piękny portret męskiej przyjaźni – również erotycznej – zderza się z absurdalnym i sztucznym nagromadzeniem nieszczęść i traum.

  czytaj więcej

 • Johnny Depp z zakazem kontaktów z Amber Heard. Aktor miał znęcać się nad żoną

  Johnny Depp z zakazem kontaktów z Amber Heard. Aktor miał znęcać się nad żoną

  Gwiazdor filmowy Johnny Depp otrzymał w piątek sądowy zakaz kontaktów z żoną aktorką Amber Heard po tym jak oskarżyła ona go o pobicie. Heard złożyła w sądzie w Los Angeles pozew o rozwód.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne