Zmiany w VAT

1 lipca 2019 r.

Na czym polega split payment?

Obowiązkowy split payment od 1 listopada. Co to oznacza? [PODCAST]1 lipca 2019 r.

Ograniczenie płynności finansowej, brak środków na wywiązanie się ze zobowiązań firmy i widmo powolnego bankructwa. To najczarniejszy scenariusz skutków stosowania tzw. mechanizmu podzielonej płatności. Metoda ta, znana jako split payment jest dobrowolna od lipca ubiegłego roku. Od 1 listopada siejący obawy wśród przedsiębiorców split payment ma być obowiązkowy. Nie od razu jednak wszystkie firmy będą musiały go stosować, i nie zawsze też dostanie się im po kieszeni.

13 maja 2019 r.

Jeśli przykładowo wszystkie prace budowlane zostaną zakończone, usługobiorca nie zgłasza żadnych uwag i nie wskazuje wad, ale nie chce podpisać protokołu, to moim zdaniem w dalszym ciągu będą spory o to, kiedy należy odprowadzić VAT.

Łagowski: Protokół zdawczo-odbiorczy nie przesuwa automatycznie obowiązku rozliczenia VAT [WYWIAD]13 maja 2019 r.

Po wyroku TSUE minister finansów powinien do różnego rodzaju praktycznych sytuacji odnieść się w nowej interpretacji ogólnej. Jeśli tego nie zrobi, spory znów przeniosą się do sądów administracyjnych - mówi Arkadiusz Łagowski doradca podatkowy, partner w Martini i Wspólnicy, członek prezydium i wiceprzewodniczący Grupy VAT Konfederacji Lewiatan.

Polecane