Dostępna jest już polska wersja wyszukiwarki turystycznej KAYAK, dzięki której można szybko i bezpłatnie porównać setki tysięcy ofert turystycznych z całego świata.

Działanie wyszukiwarki jest proste, użytkownik ma szansę wyszukać i porównać ceny interesujących go lotów, cen hoteli oraz rezerwacji samochodów. Przedstawiciele firmy KAYAK chcą przekonać Polaków, „że wyszukiwanie najtańszych biletów i ofert to nie wiedza tajemna, ale prosta czynność wymagająca jednego kliknięcia”.

Dzięki przeszukaniu baz danych linii lotniczych, serwisów rezerwacyjnych i pośredników, użytkownik otrzymuje listę wszystkich dostępnych połączeń lotniczych. Można filtrować wyniki poprzez określenie ilości przesiadek czy lotniska wylotu. W jednym miejscu użytkownicy mają możliwość zapoznania się z cenami interesujących ich biletów lotniczych w zależności od źródła sprzedaży. A ceny, w zależności od pośrednika lub bezpośrednio linii lotniczej, są diametralnie rożnie. Przed zakupem biletu warto porównać te ceny, dzięki czemu oszczędzamy i pieniądze, i czas. Na tej samej zasadzie można wyszukać najtańszy pokój hotelowy oraz wypożyczyć samochód (w chwili obecnej wypożyczalnia samochodów nie działa jeszcze w polskiej wersji serwisu KAYAK).

Aby zapewnić użytkownikom znalezienie najlepszej oferty, KAYAK podjął współpracę z 80 liniami lotniczymi z całego świata oraz najpopularniejszymi systemami rezerwacyjnymi: Tripsta.pl, Airtickets24.com, Aero.pl, Opodo.pl, Booking.com oraz HRS.

Oprócz standardowej formy dostępu do serwisu w Internecie, firma stawia na aplikację mobilną dostępną na oprogramowanie Ios i Android. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.
Użytkownicy KAYAK oprócz wyszukiwania najtańszych biletów i hoteli mają możliwość skorzystania z narzędzi, które ułatwiają planowanie podróży. Do takich należą:
- ustawianie alertów cenowych – czyli określenia maksymalnej ceny biletu, którą jesteśmy skłonni zapłacić za podróż. Jeżeli system znajdzie taką, u któregoś ze swoich partnerów, wysyła o tym fakcie informację użytkownikowi;
- funkcja My Trips – to opcja jest dostępna po zalogowaniu się do systemu KAYAK i umożliwia zebranie wszystkich informacji o planowanej podróży. W tym miejscu widać rezerwacje biletów lotniczych, hoteli, biletów kolejowych lub autokarowych, a nawet restauracje, które chce się odwiedzić podczas podróży. Jednym słowem My Trips to gotowy plan podróży, zebrany w jednym miejscu, co ułatwia jego wydrukowanie i zintegrowanie z elektronicznym kalendarzem;
- funkcja Explore – to usługa dla miłośników spontanicznych podróży. Wystarczy określić maksymalną cenę biletu lotniczego, okres i okres czasowy, a nawet charakter podróży, a system wyświetli interaktywna mapę z cenami biletów do określonych miejsc na świecie, które spełnią powyższe warunki.Inne przydatne funkcje, które są dostępne w serwisie KAYAK to m.in. informacja o lotach (sprawdzanie ich aktualnych statusów) oraz mapy lotnisk i terminali lotniczych.

KAYAK jest kolejną wyszukiwarką najtańszych biletów lotniczych dostępną w Polsce. Inne takie serwisy to np. SkyScanner czy Expedia.