Firma Erbud przedstawiła trzy warianty naprawy pasa startowego na lotnisku w Modlinie. Zarząd portu w oświadczeniu przesłanym IAR informuje, że w zależności o wariantu czas realizacji napraw waha się od 43 do 70 dni.

Zarząd Portu Lotniczego Warszawa Modlin wystąpił do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych z prośbą o opinię na temat otrzymanych propozycji.

Z powodu wad konstrukcyjnych pasa startowego lotnisko w Modlinie od grudnia nie realizuje żadnych połączeń. Spółka zarządzająca lotniskiem winą za problemy obciąża wykonawcę pasa. Firma budowlana, która zrealizowała inwestycję twierdzi natomiast, że pas startowy był źle użytkowany.

Remont, który został przeprowadzony na początku roku został uznany za niewystarczający przez kontrolerów z nadzoru budowlanego.

Połączenia lotnicze, które miały odbywać się z Modlina zostały przeniesione na warszawskie Okęcie. Do tej pory linie lotnicze były zapewniane, że jest to rozwiązanie tymczasowe. W tej chwili nie wiadomo ile potrwa ten stan tymczasowości.