PIT za 2012 r. może przesłać drogą elektroniczną każdy podatnik, który ma dostęp do sieci. Po wysłaniu formularza trzeba pamiętać o pobraniu urzędowego poświadczenia odbioru.

Czy urząd wypłaci nadpłatę po 3 miesiącach

Podatnik zamierza złożyć zeznanie roczne przez internet. Nie dostał jeszcze PIT-11 od pracodawcy, ale z doświadczenia z lat ubiegłych wie, że będzie miał nadpłatę, którą zwróci mu urząd skarbowy. Czy w przypadku e-zeznania urząd ma więcej czasu na wypłatę pieniędzy?

Czy można wysłać e-PIT z programu zewnętrznego

Podatnik zamierza wysłać zeznanie roczne przez internet, ale nie chce korzystać z oprogramowania dostarczanego przez Ministerstwo Finansów. Czy może w inny sposób przesłać e-PIT?

Czy prowadzący działalność może złożyć e-PIT

Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Rozlicza się z dochodów na formularzu PIT-36. Czy może przesłać go przez internet?

Czy pobranie poświadczenia jest konieczne

Podatnik zamierza wysłać PIT-28 przez internet. Czy musi pobrać urzędowe poświadczenie odbioru? Jak to zrobić?

Czy można poprawić błędny formularz w sieci

Osoba fizyczna złożyła zeznanie roczne na formularzu PIT-37 przez internet. Wypełniła formularz zgodnie z instrukcją i starała się go wysłać. Pierwszy raz chyba się nie udało, natomiast za drugim razem system wydał komunikat „411 – Weryfikacja negatywna – w systemie jest już złożony dokument (zeznanie) z takim identyfikatorem podatkowym”. Czy to oznacza, że trzeba ponownie przesłać e-PIT?

Czy e-zeznanie mogą przesłać małżonkowie

Mąż chciałby rozliczyć się z żoną z dochodów za 2012 r. Czy mogą przesłać wspólne zeznanie roczne przez internet?

Czy dane autoryzujące są na innym formularzu

Podatnik rozliczy się w tym roku – podobnie jak w zeszłym – przez internet. Zaczął już wypełniać PIT-37, ale nie znalazł pola do wpisania danych autoryzujących. Czy w tym roku zostały one przeniesione do innego, odrębnego formularza?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kto i w jaki sposób może przesłać zeznanie roczne przez internet
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania