Sobota 16 marca będzie dniem otwartym w urzędach skarbowych w całej Polsce. Będzie to jedyny taki dzień w trakcie tegorocznej akcji PIT.
Osoby, które w tygodniu nie mają czasu, a chciałyby osobiście złożyć PIT, mogą to zrobić właśnie 16 marca. Przy okazji warto poprosić urzędnika, aby wstępnie zweryfikował zeznanie, dzięki czemu podatnik zyska pewność, że przynajmniej pod względem rachunkowym nie zawiera ono błędów. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów, w tym dniu – dla większości podatników wolnym od pracy – można będzie poradzić się także m.in. w sprawie ulg podatkowych oraz otrzymać pomoc w innych sprawach podatkowych.
Dzień otwarty jest organizowany we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce, z wyjątkiem urzędów wyspecjalizowanych, które zajmują się obsługą dużych podmiotów gospodarczych. Koordynacją działań w poszczególnych województwach będą się zajmować rzecznicy izb skarbowych.
Szczegółowych informacji o godzinach, w których 16 marca będzie czynny dany urząd skarbowy, najlepiej szukać na stronach internetowych poszczególnych placówek lub izb skarbowych.