Do 30 kwietnia osoby fizyczne musiały w urzędach skarbowych złożyć PIT za 2011 rok. Teraz urzędnicy wprowadzając je do systemu, sprawdzają ich poprawność. Gdy zauważą błąd, będą wzywać podatników do złożenia wyjaśnień.

Czy można poprawić ulgę

Podatnik ma prawo do ulgi rehabilitacyjnej. Uwzględnił w PIT za 2011 r. wydatki na dojazdy na zabiegi rehabilitacyjne w wysokości 2820 zł zamiast 2280 zł. Czy może poprawić to odliczenie w korekcie zeznania?

Czy są terminy załatwiania spraw

Urząd skarbowy chce sprawdzić, czy podatniczka miała prawo odliczyć od dochodu 760 zł z tytułu ponoszonych wydatków na internet. Czy przepisy podatkowe określają terminy, w których taka sprawa powinna być zakończona?

Czy urząd wezwie podatnika

Małżonkowie we wspólnym zeznaniu PIT za 2011 r. skorzystali z ulgi internetowej. Oboje odliczyli od podstawy opodatkowania po 760 zł. Urząd skarbowy chce to sprawdzić. Czy ma prawo wezwać małżonków, aby ci złożyli wyjaśnienia?

Czy fiskus może kwestionować ulgi

Podatnik otrzymał informację z urzędu skarbowego, że musi potwierdzić prawo do ulgi rehabilitacyjnej, którą w PIT za 2011 r. wykazał po raz pierwszy. Czy w ramach czynności sprawdzających fiskus może zakwestionować dokonane odliczenie od dochodu?

Czy zawsze trzeba iść do urzędu

Podatniczka przeszła rozległy zawał. Jest już w domu, choć nadal jest bardzo słaba. Dostała właśnie wezwanie do urzędu skarbowego w celu wyjaśnienia sposób wykorzystania w PIT za 2009 rok ulgi rehabilitacyjnej. Czy podatniczka musi pojechać do urzędu?

Czy ważna jest treść wezwania

Podatnik dostał informację, że ma stawić się w urzędzie skarbowym. Na piśmie nie ma oznaczenia urzędu. Czy wezwanie musi mieć określone dane?

Czy urząd może poprawić błędy

W złożonym 30 kwietnia 2012 r. PIT-37 za 2011 r. podatnik pomylił się w obliczeniach. Podatnik zastanawia się, czy powinien poprawić błąd. Czy urząd może sam sporządzić korektę?

Czy fiskus sprawdzi zeznanie z 2006 r.

U podatnika prowadzona jest kontrola dotycząca PIT za 2006 r. Czy zobowiązania podatkowe mogą być jeszcze kontrolowane?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Na co zwróci uwagę fiskus, weryfikując zeznania PIT za 2011 r.