serial

Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np.


 • Zmarł aktor Robert Hardy. Znany z filmów o Harrym Potterze

  Zmarł aktor Robert Hardy. Znany z filmów o Harrym Potterze

  W wieku 91 lat zmarł w Wielkiej Brytanii aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Robert Hardy znany m.in. z roli Korneliusza Knota z filmów o Harrym Potterze. O śmierci aktora powiadomił portal BBC, powołując się na oświadczenie rodziny.

  czytaj więcej

 • Prof. Roszkowski: Największe walory prezydenta Dudy to jego aktywność międzynarodowa i prezencja

  Prof. Roszkowski: Największe walory prezydenta Dudy to jego aktywność międzynarodowa i prezencja

  To, co zarzucano prezydentowi Dudzie, że jest notariuszem, ja nie uważam za coś złego. Trudno mieć pretensje do prezydenta, że nie przeszkadzał rządowi w realizacji obietnic wyborczych- skomentował dla PAP dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy, prof. Wojciech Roszkowski

  czytaj więcej

 • Paryż: Isabelle Huppert zagra w serialu telewizyjnym o carach Rosji

  Paryż: Isabelle Huppert zagra w serialu telewizyjnym o carach Rosji

  Francuska aktorka filmowa i teatralna Isabelle Huppert przygotowuje się do jednej w głównych ról w nowym serialu telewizyjnym o carach Rosji. Reżyserem wieloodcinkowego filmu pt. "Romanowowie" będzie amerykański reżyser i scenarzysta Matthew Weiner.

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Zmarł aktor teatralny i filmowy Andrzej Blumenfeld

  Zmarł aktor teatralny i filmowy Andrzej Blumenfeld

  W wieku 66 lat zmarł aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Andrzej Blumenfeld. O śmierci artysty, który występował także w wielu słuchowiskach radiowych, poinformował na swoim oficjalnym profilu na portalu społecznościowym stołeczny Teatr Dramatyczny.

  czytaj więcej

 • Dyrektor TVP1: Telewizja narodowa czyli adresowana do wszystkich w sposób niewykluczający. Za „Wiadomości” nie odpowiadam

  Dyrektor TVP1: Telewizja narodowa czyli adresowana do wszystkich w sposób niewykluczający. Za „Wiadomości” nie odpowiadam

  - Nazwa „telewizja narodowa” oznacza: adresowana do wszystkich w sposób niewykluczający. Bardzo chciałbym to myślenie wdrożyć w TVP 1. Nie chcę, aby Jedynka była stroną sporu - uważa Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1. 

  czytaj więcej

 • W Polsce nadchodzi polityczna jesień. Straszniejsza niż zima [OPINIA]

  W Polsce nadchodzi polityczna jesień. Straszniejsza niż zima [OPINIA]

  Nadchodzi zima!” – brzmi rodowe zawołanie Starków. Czytelnicy sagi „Pieśń lodu i ognia” George’a R.R. Martina oraz miłośnicy serialu „Gra o tron” dobrze wiedzą, o co chodzi. Gdzieś za starożytnym murem czai się zło i gdy nadejdzie zima, wychynie z ciemności, by zniszczyć świat ludzi. A zima zbliża się nieuchronnie. Jednak groza wisząca nad światem Westeros, zawarta w rodowym zawołaniu Starków, to bułeczka z masłem wobec okrzyku „Nadchodzi jesień!”. Dla ścisłości – polska jesień. Niby zostało do niej jeszcze trochę czasu, lecz powszechne przerażenie aż iskrzy w powietrzu, i to od skrajnego prawa do skrajnego lewa. Dość sięgnąć po publicystykę lub posłuchać komentatorów, aby poczuć ten pulsujący strach. Co ciekawsze, każdy boi się czegoś innego.

  czytaj więcej

 • Adwokaci: Władza zazdrości nam zarobków. Obrażanie i szukanie wsparcia to kiepski patent

  Adwokaci: Władza zazdrości nam zarobków. Obrażanie i szukanie wsparcia to kiepski patent

  O adwokatach napisano wiele. Władza zazdrości nam zarobków, choć nie chciałaby pracować za stawki minimalne. Co bardziej sfrustrowani życiem obrażają nas w internecie za pracę, którą codziennie wykonujemy, i nie przeszkadza to im korzystać z naszej pomocy w chwilach trudnych. Rzecznicy patentowi zarzucają nam nieprzygotowanie i świadczenie pseudopomocy.

  czytaj więcej

 • Pora na Kino Dzieci! Pora na ciekawość!

  Pora na Kino Dzieci! Pora na ciekawość!

  Już 23 września ruszy 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci pod hasłem „Pora na ciekawość”. W tym roku ten szczególny, festiwalowy tydzień upłynie na oglądaniu, odkrywaniu, zgłębianiu, pytaniu i poznawaniu w kinach w całej Polsce – od Gdańska po Kraków. Festiwal zagości w aż 20 miastach. Przed nami atrakcje dla dzieci i rodziców, które pozwolą im wspólnie i twórczo spędzić czas – warsztaty, wykłady, spotkania i oczywiście projekcje. W programie aż 100 filmów pełno i krótkometrażowych.

  czytaj więcej

 • Konstytucja odporna na poprawki. Jak próbowano ją zmieniać do tej pory?

  Konstytucja odporna na poprawki. Jak próbowano ją zmieniać do tej pory?

  Spotkaniem z Solidarnością prezydent Andrzej Duda rozpoczyna w piątek debatę nad zmianami w ustawie zasadniczej. Warto przypomnieć, jakie pomysły na jej nowelizację były do tej pory przedmiotem prac parlamentarnych.

  czytaj więcej

 • Dokąd wyjechać w Polsce jesienią? 10 inspiracji

  Dokąd wyjechać w Polsce jesienią? 10 inspiracji

  Coraz krótszy dzień nie oznacza, że masz ograniczać podróżowanie. Przeciwnie! Odkryj z nami uroki jesiennych wycieczek po Polsce, które mogą trwać dzień, weekend lub znacznie dłużej. Łap ostatnie promienie słońca, podziwiaj bukowe lasy, odwiedzaj ciekawie położone miasta! Zobacz 12 pomysłów na wrześniowe, październikowe, a nawet listopadowe wypady i wypróbuj chociaż jeden z nich.

  czytaj więcej

 • Dunin: Szydło powinna być zachwycona opozycją, gdzie oni by drugą taką znaleźli?

  Dunin: Szydło powinna być zachwycona opozycją, gdzie oni by drugą taką znaleźli?

  Opozycja ma spory kapitał społeczny i nikogo sensownego, kto potrafiłby to zagospodarować, wykorzystać wyczuwalny ferment i energię społeczną - mówi Kinga Dunin w Rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Holland Roden kolejną międzynarodową gwiazdą 2. Warsaw Comic Conu

  Holland Roden kolejną międzynarodową gwiazdą 2. Warsaw Comic Conu

  Marzenia polskich fanów serialu MTV „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak” wreszcie się spełnią. Na organizowany w dniach 24-26 listopada 2017 roku festiwal popkultury Warsaw Comic Con przyjedzie amerykańska aktorka Holland Roden - odtwórczyni roli Lydii Martin, jednej z głównych bohaterek serialu.

  czytaj więcej

 • "The Square" - czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą w Cannes. Wkrótce w kinach

  "The Square" - czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą w Cannes. Wkrótce w kinach

  Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

  czytaj więcej

 • Dyrektor KAS: Promocja i reklama serialu telewizyjnego są też bez VAT

  Dyrektor KAS: Promocja i reklama serialu telewizyjnego są też bez VAT

  Wszystko, co robi profesjonalny aktora dla promocji serialu, w którym sam wystąpił, są nierozerwalnie związane z usługą kulturalną – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne