statystyki

Lekarze nie chcą szczepić się przeciw grypie

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto25.03.2019, 09:40; Aktualizacja: 25.03.2019, 09:54
Łukasz Jankowski z Okręgowej Izby Lekarskiej przyznaje, że do tej pory niski poziom szczepień wśród lekarzy tłumaczono koniecznością ponoszenia kosztów. Doświadczenie placówek, które zaoferowały darmowe szczepienia, pokazuje jednak, że problem może być o wiele głębszy.

Łukasz Jankowski z Okręgowej Izby Lekarskiej przyznaje, że do tej pory niski poziom szczepień wśród lekarzy tłumaczono koniecznością ponoszenia kosztów. Doświadczenie placówek, które zaoferowały darmowe szczepienia, pokazuje jednak, że problem może być o wiele głębszy.źródło: ShutterStock

Sanepid szuka rozwiązania, które pomoże zwiększyć liczbę iniekcji wśród personelu medycznego.

Szpital w Białej Podlaskiej postanowił zafundować swoim lekarzom szczepienia przeciw grypie. Z 1400 osób na ich przyjęcie zgodziło się 140. W Grodzisku Mazowieckim odsetek był jeszcze niższy – z 700 osobowej załogi na darmowe szczepienia zgodził się zaledwie jeden procent lekarzy: w sumie siedmiu pediatrów.

– To oznacza, że mamy jeszcze wiele do zrobienia – mówi Łukasz Jankowski, szef warszawskiej Izby Lekarskiej. Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że postawa lekarzy wobec takiego rodzaju profilaktyki ma bezpośrednie przełożenie na stosunek pacjentów do szczepień.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • korina(2019-03-25 10:52) Zgłoś naruszenie 82

  Jak to?????? A bez przerwy mówią o profilaktyce i chcieli by nas zmuszać do różnych badań i szczepień,widocznie sami mają wiedzę inną niż tą którą nam wciskają

  Odpowiedz
 • Logiczny(2019-03-27 18:51) Zgłoś naruszenie 42

  Sami nie chcą tego dobra, które wciskają swoim pacjentom pod przymusem: kara grzywny, zgłoszenia do sanepidu, straszeniem Odebraniem dzieci i innymi plagami egipskimi? Czyli faktycznie coś jest na rzeczy że szczepieniami. Do dobrego zmuszać nie trzeba.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • EwA(2019-03-26 13:55) Zgłoś naruszenie 32

  Wiedzy na temat ogromnej szkodliwości szczepien nie zdobyli na studiach tylko w praktyce. Widza co się dzieje z ludźmi po wstrzyknieciu trucizn, które od niczego nie chronIan a służą okaleczaniu u i kreowaniu chorych zaleznych od syntetycznych lekarstw ( tez trucizn) i się interes kręci.

  Odpowiedz
 • kutach(2019-03-25 10:10) Zgłoś naruszenie 20

  1400osob zatrudnionych w szpitalu???!!!

  Odpowiedz
 • Andrzej (2019-06-20 08:07) Zgłoś naruszenie 12

  Bo sobie szkodzić to nie chcą. Wiedzą czym kończą się szczepienia i jak na dodatek są nieskuteczne. Ale czyjeś dzieci to muszą szczepić. O co tu kur**a chodzi?!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane