Wyjazdy egzotyczne, które jeszcze niedawno były przywilejem nielicznych, z roku na rok zyskują sobie coraz szersze grono klientów. Nic dziwnego, zimą każdy z nas marzy o słońcu, a oferta wycieczek do odległych, ciepłych krajów jest nie tylko bardzo bogata, ale też coraz bardziej przystępna cenowo. Przedstawiamy raport dotyczący ofert egzotycznych przygotowanych przez polskich organizatorów na sezon 2013/2104.

Kiedy do Europy zbliża się zima, miłośnicy gorących klimatów uciekają tam, gdzie nie brakuje słońca. Organizatorzy wykorzystują rosnące zainteresowanie Polaków ofertą egzotyczną i z roku na rok poszerzają wachlarz możliwości wyjazdu do ciepłych krajów. Tradycyjnie oprócz ofert typowo wypoczynkowych, turyści mogą także wybierać spośród programów objazdowych, oraz prawdziwych wypraw w odległe i często nieodkryte zakątki świata.

W sezonie zima 2013/2014 ucieszą się także wszyscy Ci, których przed egzotyczną podróżą powstrzymywała perspektywa długiej podróży samolotem. Polscy organizatorzy proponują lot na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner, bez konieczności międzylądowania. I tak zamiast 17 godzin samolotowej podróży na Sri Lankę, lecimy tylko trochę ponad 8 godzin! To dużo krócej niż podróż pociągiem z Gdańska do Zakopanego.

Reklama

Polski turysta zna już smak egzotycznego podróżowania. Od lat odwiedzamy Kenię, Tajlandię, Filipiny, czy Dubaj. Apetyty rosną jednak w miarę jedzenia i co roku poszukujemy nowych smaków – Mauritius, Seszele, Wyspy Cooka.... O rosnącym apetycie polskiego turysty wiedzą doskonale polscy organizatorzy. Zimowe katalogi nie są już tylko szczuplejszymi siostrami egzemplarzy przygotowanych na sezon letni. Zima to także pełnia sezonu wypoczynkowego.

Reklama

Z grona organizatorów łatwo wyłowić prawdziwych ekspertów w temacie egzotyki. Trade & Travel Company, Prestige Holidays, Logos Tour i Logos Travel od lat zaskakują podróżników pomysłami na ciekawe egzotyczne wyprawy krajoznawcze i wypoczynkowe. Ale także Itaka, czy Rainbow Tours znacznie rozbudowują swoją zimową ofertę. W tym sezonie po raz pierwszy w egzotyczną podróż zabierze swoich klientów Wezyr Holidays. W sezonie zima 2014/2013 organizator proponuje wypoczynek na Dominikanie, w Maroko, Indiach, na Wyspach Kanaryjskich, w Tajlandii i Meksyku.

Kierunkiem, do którego w najbliższym sezonie organizatorzy przygotowali najwięcej ofert są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Emiraty wyprzedziły takie egzotyczne „klasyki” jak Tajlandia, czy Sri Lanka. To bardzo ciekawy trend. Zainteresowanie polskich turystów Emiratami z pewnością wynika z wysokiego standardu usług, który zastajemy w tym arabskim kraju. Nie bez znaczenia jest z pewnością stosunkowo niewielka odległość Emiratów od Polski, oraz liczba dostępnych połączeń lotniczych.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym tegorocznej oferty egzotycznej przygotowanej przez polskich organizatorów. Oprócz ciekawych zestawień, tabel i wykresów, które pozwalają dokonać analizy tegorocznych trendów wyjazdowych, w raporcie znaleźć można także wypowiedzi przedstawicieli biur organizujących wyjazdy egzotyczne, podróżnicze inspiracje na nadchodzący sezon oraz wywiad z Markiem Śliwką, podróżnikiem-obieżyświatem i prezesem biura Logos Travel.