Loty do z warszawskiego lotniska im. F. Chopina do Tel Awiwu rozpoczną się już 25 listopada 2013 roku.

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły wczoraj plany uruchomienia nowego połączenia z Warszawy do Izraela. Loty do Tel Awiwu, które rozpoczną się 25 listopada, mają się odbywać 2 razy w tygodniu. Cena biletu za lot w jedną stronę będzie się zaczynała od 249 złotych. Bilety w systemie rezerwacyjnym przewoźnika mają się pojawić nie później, niż do 26 sierpnia. Na razie brak bliższych informacji na temat rozkładu lotów i dokładanych godzin, w jakich będą odbywały się loty do Tel Awiwu. W przypadku stołecznego lotniska, Wizz Air będzie trzecią linią lotniczą, która zaoferuje pasażerom bezpośrednie loty do Tel Awiwu. Na tej trasie lata już LOT oraz El-Al.

Warto pamiętać, że nie jest to jedyne połączenie do Izraela, jakie Wizz Air oferuje polskim pasażerom. 29 października br. linia uruchamia bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Katowicami i Tel Awiwem. Przeloty do Izraela będą się odbywały 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Start samolotu z Katowic do Tel Awiwu jest zaplanowany na godzinę 13:55. W Izraelu pasażerowie będą lądować o 18:30. W podróż powrotną do Polski samoloty będą startowały o 19:20. Lądowanie w Katowicach jest przewidziane na godzinę 22:15.

„To dla nas bardzo ważne, że możemy zaoferować polskim pasażerom nowe połączenie z Warszawy do Tel Awiwu, zwłaszcza w obliczu wstrzymania lotów do Hurghady. Wyrażamy wielki żal z powodu niepokojów politycznych, które trwają w Egipcie i przyjmujemy z powagą i odpowiedzialnością obawy polskich władz w sprawie podróży do tego rejonu. Stąd nasza decyzja o zawieszeniu lotów do Hurghady. Planujemy wznowienie tych połączeń, jak tylko sytuacja w Egipcie się ustabilizuje. Poprzez uruchomienie lotów z Warszawy do Tel Awiwu, chcemy podkreślić nasze zobowiązanie wobec polskich pasażerów do oferowania im zawsze doskonałej i bogatej oferty lotów w atrakcyjnych cenach. Na nadchodzący sezon zimowy w ramach usługi Wizz Tours, będziemy oferować od października najwyższej jakości pakiety wakacyjne do Larnaki, Tel Awiwu i innych lokalizacji dostępnych w siatce połączeń Wizz Air. Rozpoczęcie promocji już niebawem, a konsumenci mogą już teraz rejestrować się na wizztours.com i wyszukiwać najlepsze oferty” – powiedział Daniel De Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.