Już trzeci rok z rzędu Toyota zajęła najwyższą pozycję spośród wszystkich firm motoryzacyjnych w prestiżowym rankingu Best Global Green Brands 2013. Koncern zdobył uznanie ponad 10 tys. klientów.

Japońską firmę wysoko oceniono nie tylko za wyznaczanie standardów w dziedzinie ochrony środowiska, ale również za przełomowe rozwiązania zostosowane m.in. w Toyocie Prius oraz programy zmniejszenia efektu cieplarnianego, zużycia wody i energii.

Z tej okazji koncern podał, że w 2015 r. wejdzie na rynek Toyota na wodór, a we Francji testowany jest bezobsługowy system wypożyczania samochodów.

Łączna sprzedaż samochodów marki Toyota i Lexus (luksusowa marka Toyoty) o napędzie hybrydowym przekroczyła liczbę 5.22 mln egzemplarzy, co pozwoliło obniżyć emisji CO2 o około 35 mln ton.

Toyota myśli o 21 nowych modelach samochodów hybrydowych

Technologia hybrydowa jest kluczowym elementem strategii koncernu na kolejne lata. Firma znajduje się aktualnie w trakcie 3-letniego cyklu rozwoju 21 nowych modeli hybrydowych, które pojawią się w salonach do końca 2015 roku.

Dziś europejscy kierowcy mogą wybierać spośród 12 modeli marki Toyota i Lexus z napędem hybrydowym. Obecnie samochody o takim napędzie stanowią już 18 proc. całkowitej sprzedaży Toyota Motor Europe.

W Grenoble Toyota podzieli się samochodami elektrycznymi

Toyota podejmuje również wyzwania jutra z nowym programem pojazdów elektrycznych we francuskim Grenoble. Jest to bezobsługowy system wypożyczania samochodów, w którym będzie uczestniczyć 70 elektrycznych pojazdów miejskich, w tym Toyota i-Road, uzupełniając ofertę transportu publicznego. Ma to na celu redukcję szkodliwych substancji emitowanych w wyniku dojazdów do pracy. Użytkownicy będą mogli skorzystać z unikalnego systemu dzielenia się samochodem przy planowaniu podróży. Możliwe będzie też sprawdzenie dostępności oraz zarezerwowanie auta przy użyciu aplikacji w telefonie komórkowym.