Oczywiście najwięcej emocji wzbudza zapowiedź pokazania na imprezie Fun - Vii, nazywanego potocznie "smartfonem na kółkach". Samochód ten działa podobnie jak komputer osobisty. Żeby skontaktować się np. z dealerem samochodów wystarczy dotknąć panel dotykowy. Auto zostanie przedstawione publiczności przez samego prezesa firmy Akio Toyodę.

Kolejnym ciekawym produktem Toyoty wystawionym na Tokyo Motor Show będzie samochód elektryczny. Niestety, nie jest to jeszcze produkt na sprzedaż, bo elektryczna Toyota jest wciąż koncepcyjnym autem w fazie testów. W związku z tym, jej cena nie została jeszcze ustalona. Wiadomo już jednak, że auto z założenia przeznaczone jest do krótkich podróży, wyjazdów do pracy czy sklepu. Dlaczego? Umożliwia przejechanie 65 mil bez ładowania akumulatorów.

Koncern zaprezentuje również nową wersję hybrydy. Jej sprzedaż rozpocznie się już w przyszłym miesiącu. W Japonii model ten będzie nazywał się Aqua, natomiast w pozostałych krajach będzie to Prius.

Oprócz powyższych premier przedstawiony zostanie, napędzany ogniwami wodorowym, concept car FCV-R. W obecnej chwili taki napęd, ze względu na koszty produkcji, uznawany jest za wyjątkowo niepraktyczny, natomiast bardzo korzystny dla środowiska. A to z powodu tego, że nie emituje spalin.

Stoisko Toyoty będzie główną atrakcją tegorocznych targów, a Fun-Vii ma być przykładem tego, co już wkrótce może pojawić się w motoryzacji.

Impreza Tokyo Motor Show odbędzie się między 3 a 11 grudnia.