Prawdopodobnie latem Dreamliner ponownie będzie wykorzystywany przez LOT. Narodowy przewoźnik wynegocjował przesunięcie opłat za samoloty, które trafią do Polskie w 2014 roku. Przez kilka godzin w Warszawie władze LOT - u rozmawiały z przedstawicielami Boeinga o uziemieniu maszyn.

Rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Marek Kłuciński przekonuje w rozmowie z IAR, że już wkrótce przewoźnik odzyska samoloty. "Jesteśmy optymistami. Nasze dwa posiadane samoloty, a 3 które mieliśmy dostać będą wozić pasażerów latem tego roku. " - deklaruje rzecznik przewoźnika.

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski przekonywał wcześniej, że władze LOT - u powinny uzyskać rekompensatę od amerykańskiego koncernu za problemy z Dreamlinerami. Marek Kłuciński przyznaje, że w tej kwestii nie zapadły żadne decyzje. Ostateczne negocjacje odbędą się w momencie odzyskania sprawnych samolotów - zapowiada rzecznik prasowy przewoźnika.

LOT założył nawet specjalny rachunek, na którym liczone są wszystkie koszty związane z awarią samolotu. Straty idą w miliony złotych.

Ministerstwo Skarbu szacowało w lutym, że miesięcznie uziemienie Dreamlinerów kosztuje LOT około 10 milionów złotych.