Warszawscy radni miejscy podjęli decyzję o tym, ile mieszkańcy Warszawy będą płacić za wywóz śmieci. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zapłacą 89 zł, a bloków od 19,5 do 56 zł miesięcznie, gdy oddadzą posegregowane odpady. W przeciwnym razie będą one o 40 proc. wyższe.

Głosy radnych Platformy Obywatelskiej wystarczyły, żeby przegłosować propozycje urzędników. Rada Warszawy wybrała ostatecznie sposób naliczania opłaty od gospodarstwa domowego, rezygnując z innych trzech dozwolonych przez ustawę (od liczby mieszkańców, od ilości zużytej wody i od powierzchni mieszkania).

Miesięcznie stawki wyniosą: 19,5 zł w gospodarstwie jednoosobowym, 37 zł w dwuosobowym, 48 zł w trzyosobowym oraz 56 zł w czteroosobowym i większych. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zapłacą 89 złotych niezależnie od ilości osób je zamieszkujących. Stawki opłat dla tych nieruchomości, które nie mają lokatorów (centra handlowe, biurowce), oraz dla przedsiębiorców są zależne natomiast od liczby zapełnionych śmieciami pojemników (miejska cena za jedno opróżnienie pojemnika 120 l to 19 zł).