Firma Samsung stworzyła pierwszy telefon posiadający wbudowany projektor. Samsung Galaxy Beam, pozwala użytkownikom wyświetlać zdjęcia i filmy na dużym ekranie.

Urządzenie posiada wbudowany projektor o mocy 11 lumenów, umożliwiający bezpośrednie rzutowanie obrazu na ścianę, sufit czy inne płaskie powierzchnie. Co więcej, za pomocą smartfona z łatwością można oglądać zdjęcia czy filmy nawet pod gołym niebem. Wszystko to pokazane w formie bardzo ostrego obrazu o wysokiej rozdzielczości i przekątnej nawet 50 cali.

Dodatkowo, by ułatwić korzystanie z projektora Galaxy Beam został wyposażony w specjalną aplikację do jego obsługi. Umożliwia ona wybranie treści i rozpoczęcie projekcji w kilku prostych krokach.

Zdecydowanym atutem telefonu jest czterocalowy ekran TFT o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Gadżet wyposażony został również w dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 8 GB pamięci oraz baterię o mocy 2000 mAh, a także dodatkowy slot na 32 GB kartę microSD. Smartfon pracuje na systemie operacyjnym Android 2.3 Gingerbread. Posiada także aparat z autofocusem i diodą LED o rozdzielczości 5 megapikseli. Całość zamknięta została w stylowo wyglądającej obudowie o wymiarach 64,2 x 124 x 12,5 mm i masie 145,3 gramów.