Firma Nokia stworzyła smartfona o rozdzielczości 41 MPx. Nokia 808 Pure View, bo o niej mowa, zaprezentowana została oczywiście podczas trwającego właśnie Mobile World Congress w Barcelonie.

W ten sposób Nokia sprawiła miłą niespodziankę wszystkim ceniącym dobre zdjęcia użytkownikom smartfonów.

Ta znakomitej rozdzielczości kamera, którą posiada 808 Pure View, wyróżnia się także autofocusem, optyką Carl Zeiss, oraz zoomem. A dzięki opracowanej przez Nokię technologii "pixel over - sampling", aparat działa sprawnie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, umożliwia uzyskanie ostrych, bogatych w detale zdjęć, oraz zapis plików w kompaktowych rozmiarach, w sam raz do przesłania za pomocą maila, MMS-a, czy zamieszczenia na Facebooku. Dodatkowo ma również opcję nagrywania filmów w jakości Full HD w rozdzielczości 1080 pikseli.

Urządzenie, poza świetnym aparatem, posiada także czterocalowy ekran AMOLED o rozdzielczości 360x640 pikseli, jednordzeniowy procesor 1,3 GHz, wspomagany przez 512 MB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon pracuje na systemie Symbian Belle, który zdaje się być najsłabszym elementem telefonu. Nie jest on ani wyjątkowo wydajny, ani też nie zachęca sklepem z dobrymi aplikacjami.

Nokia 808 Pure View ma mieć swą europejską premierę w następnym kwartale tego roku i kosztować ma około 450 euro.