Na polskim rynku pojawiły się pierwsze ultrabooki marki Samsung Seria 5 ULTRA. Nowe modele polubią zapewne ci, którzy cenią sobie styl i wygodę, szukając jednocześnie szybkiego i wydajnego urządzenia.

Główną zaletą nowych notebooków Samsung Serii 5 ULTRA, jest ich elegancki wygląd, smukła konstrukcja oraz wysoka mobilność. Dzięki niewielkim rozmiarom (bez problemu zmieszczą się w damskiej torebce), lekkiej obudowie oraz wydłużonej do ponad sześciu godzin pracy baterii, ultrabooki doskonale sprawdzają się w podróży oraz pracy wymagającej częstej zmiany miejsca.

Innym ich atutem jest szybkość reakcji - uruchamiają się już w 20 sekund, a w zaledwie dwie sekundy wybudzają ze stanu wstrzymania. Doskonałe osiągi nowych notebooków pozwalają również na dwukrotnie szybsze korzystanie z przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej, aplikacji i gier niż miało to miejsce w przypadku notebooków poprzedniej generacji.

Sugerowane ceny producenta ultrabooków w Polsce to: 3499 zł za model 13-calowy i 3899 zł za 14-calowy.

Nowe notebooki Samsung Serii 5 ULTRA oferują dużo większą przestrzeń dyskową niż modele poprzedniej generacji, w przypadku modelu 14-calowego nawet do 1TB. Dzięki wydłużonej aż do 6,5 godziny żywotności baterii ultrabooki firmy Samsung odznaczają się wysokim komfortem użytkowania w ruchu. Co ciekawe, notebooki Samsung Serii 5 ULTRA mają jednocześnie zapewniony pięciokrotnie dłuższy okres sprawności akumulatora. Zastosowana w nich technologia Samsung Battery Life Plus zapobiega pogorszeniu parametrów akumulatora i sprawia, że zachowuje on 80 proc. oryginalnej pojemności w cyklu życia obejmującym maksymalnie 1500 cykli ładowania przez okres trzech lat.

Miłośników podróżowania z pewnością zadowoli możliwość korzystania z notebooków w każdym miejscu i czasie, bez względu na lokalizację czy oświetlenie. Wygodę tę zapewnia zastosowany w Samsung Serii 5 ULTRA antyodblaskowy ekran oraz zaawansowane matryce LCD HD LED SuperBright o jasności 300 nit, wzbogacone technologią Image Enhancer.