Coraz bliżej uruchomienia funduszu mieszkań na wynajem. W maju może dojść do podpisania pierwszej umowy między Bankiem Gospodarstwa Krajowego a deweloperem.

Prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Dariusz Kacprzyk podkreślił, że instytucja którą kieruje kończy prace nad specjalnym funduszem mieszkań na wynajem. Eksperci mają na oku też pierwsze potencjalne inwestycje. Umowy z deweloperami powinny zostać podpisane w ciągu półtora miesiąca.

Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej dodał, że ostateczna decyzja dotycząca zakupu nieruchomości jeszcze nie zapadła. Prezes BGK nie chciał zdradzić o jakie miasta chodzi, żeby nie stracić „atutów negocjacyjnych”. W trzech z sześciu lokalizacji BGK znalazł interesujące mieszkania. Jak informuje Dariusz Kacprzyk są one na ukończeniu, dzięki czemu po zakupie zostaną szybko udostępnione.

W najbliższych latach specjalny fundusz utworzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego ma zakupić nieruchomości o wartości około 5 miliardów złotych. Za tę sumę ma być kupionych około 20 tysięcy mieszkań. Mieszkania mają być zlokalizowane w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.