„UBER - twórca jednej z najbardziej popularnych aplikacji mobilnych zdecydował się na otworzenie Centrum Doskonałości w Krakowie. Krakowski oddział będzie odpowiedzialny za wspieranie społeczności UBERA i rozwijanie procesów biznesowych dla rynków w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu" – czytamy w komunikacie.

UBER to amerykański twórca aplikacji mobilnej, która służy do zamawiania usług transportu. Firma zdecydowała się na utworzenie Centrum Operacyjnego w Browarze Lubicz w Krakowie. Na ponad 1 tys. m2 powierzchni zatrudnienie znajdzie około 140 pracowników. Centrum Operacyjne będzie drugą lokalizacją firmy UBER w Polsce, podano również.

„UBER powstał w San Francisco w 2009 roku, obecnie firma działa w 67 krajach, oferując swoje usługi w 361 miastach na świecie. Od roku 2014 roku UBER obecny jest w Polsce, pierwszymi użytkownikami aplikacji byli mieszkańcy Warszawy. W przeciągu roku, polski rynek stał się jednym z najszybciej rozwijających się rynków firmy w Europie. Ciepłe przyjęcie aplikacji przez polskich użytkowników i duża otwartość Polaków na innowacje zadecydowały o otwarciu centrum operacyjnego w Krakowie" – czytamy dalej.

Reklama

Jak podkreśla Kamil Tyszkiewicza z CBRE, Polska jest bardzo sprzyjającym miejscem dla firm z sektora kreatywnego, BPO oraz startupów. Nasz kraj posiada wysoki potencjał inwestycyjny, młodą i dobrze wykształconą kadrę a także biznesowe środowisko, które wspiera nowe inicjatywy.

"Ostatnie decyzje największych światowych firm takich jak Google, Facebook i UBER dowodzą, że Polska to najlepsze miejsce do rozwijania biznesu. Ostatni ranking przygotowany przez Brytyjską Szkołę Biznesu i Zarządzania prezentuje Polskę jako trzecią, najlepszą lokalizację na świecie do prowadzenia startupu" – powiedział associate director CBRE Kamil Tyszkiewicz, cytowany w komunikacie.