Turyn, Werona, Malta i Lizbona. Wizzair zacieśnia współpracę z warszawskim lotniskiem Chopina i chce uruchomić nowe połączenia. W przyszłym roku w rozkładzie lotów pojawi się osiem nowych kierunków. Jak mówi dyrektor do spraw sprzedaży linii Gyorgy Abran, pasażerów powinno ucieszyć przede wszystkim bezpośrednie połączenie z Warszawy do stolicy Portugalii. Przewoźnik chce uruchomić także połączenia do Dortmundu, włoskiej Catanii oraz do hiszpańskiego Alicante.

Wizzair wszedł na polski rynek dziesięć lat temu. W 2012 przeniósł się z warszawskiego portu Chopina do Modlina, ale pod koniec tego samego roku wrócił do stolicy.

Rzecznik portu Przemysław Przybylski mówi, że w tej chwili przewoźnik jest jednym z najsilniejszych przewoźników w kraju. W liczbie przewiezionych pasażerów, linia plasuje się na drugim miejscu tuż za PLL LOT. Przemysław Przybylski zwraca uwagę, że liczba przewożonych pasażerów stale rośnie. Rośnie też liczba obsługiwanych kierunków.

Drugim, tak zwanym niskokosztowym przewoźnikiem działającym w Polsce jest Ryanair. Linia nie korzysta jednak z warszawskiego lotniska Chopina, lecz z podstołecznego Modlina.