statystyki

PKP Cargo walczy o węglowe kontrakty. Za wszelką cenę

autor: Konrad Majszyk28.05.2014, 07:20; Aktualizacja: 28.05.2014, 08:22
PKP Cargo

PKP Cargoźródło: Materiały Prasowe

Lider rynku oferuje przewóz czarnego złota nawet o 40 proc. taniej niż kilka miesięcy wcześniej.

Prezesi innych kolejowych spółek przewozowych przecierają oczy ze zdumienia, obserwując politykę PKP Cargo. – Jeśli ta tendencja się utrzyma, za kilka miesięcy będziemy mówić o problemach branży – ostrzegają.

W najnowszym przetargu na przewozy węgla z lubelskiej Bogdanki do należącej do Enei Elektrowni Kozienice giełdowa spółka PKP Cargo dała cenę 7,28 zł za tonę. To aż o 40 proc. mniej niż w poprzedniej umowie dla Enei, która skończy się 30 czerwca – tam było to 12,11 zł za tonę. Konkurencyjny Freightliner nie tylko nie zszedł z ceny, ale podniósł ją o 8 proc.

Takich przykładów jest więcej. W majowym przetargu na transport miliona ton węgla dla Enei z kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, Kompanii Węglowej i JSW przewoźnik PKP Cargo zagrał ceną 21,15 zł – o jedną trzecią niższą niż oferował jeszcze pół roku wcześniej. W tym czasie konkurencja ze stawkami wcale nie zjechała.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie