Znienawidzony przez użytkowników internetu Aero2 i wywołujący mnóstwo kontrowersji mechanizm CAPTCHA zostanie zniesiony. Ale nie za darmo.

Mechanizm CAPTCHA (Completely Automated Public 'Turing test' to tell Computers and Humans Apart) – automatyczny system do rozróżniania, czy z komputera korzysta człowiek czy automat. Jest on powszechnie przyjęty i używany przez serwisy www, formularze, fora i inne usługi internetowe. AERO2 wprowadziło mechanizm od 1 kwietnia 2014 roku.

Mechanizm kontroluje czas trwania bezpłatnego połączenia z siecią Internet, tak aby nie przekraczało jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia. Po upływie 60 minut połączenia, sesja zostanie rozłączona. Aby ponownie uzyskać dostęp do Internetu należy rozwiązać kod CAPTCHA. Wdrożenie związane było z rosnącym zainteresowaniem BDI i ma na celu ograniczenie niestandardowych działań, które wykorzystuje część Korzystających i potwierdzenia, że z BDI korzysta człowiek a nie maszyna.

Spółka Aero2 postanowiła zlikwidować mechanizm dla tych użytkowników, którzy zdecydują się na zakup jednego z dwóch dostępnych pakietów.

Posiadacz karty SIM Aero2 może nabyć:

Pakiet za 5 zł a w nim:

- Brak CAPTCHA
- Brak przerywania sesji
- Pakiet danych 3 GB
- Ważność pakietu 30 dni
- Prędkość transmisji do 512 kb/sPakiet za 10 zł:

- Brak CAPTCHA
- Brak przerywania sesji
- Pakiet danych 5 GB
- Ważność pakietu 60 dni
- Prędkość transmisji do 512 kb/s